Pohodové cestování má jméno Kadjar

Hledáte věrného druha, který vám bude dělat společnost při toulkách po vlastech Českých i v zahraničí? Pokud jste si na seznam požadovaných vlastností napsali prostornost, pohodlí, spolehlivost a schopnost jízdy mimo zpevněné cesty, patrně vám nezbude, než se poohlédnout v segmentu „esúvéček“. Skvělou volbou je mladý přírůstek s francouzským rodokmenem. S kompaktním SUV Renault Kadjar se automobilka trefila do černého – „zkompletovala“ svou nabídku vozidel a oslovila nerozhodné zákazníky. Proč byste se měli o elegána s poněkud exotickým jménem zajímat vy?

Kdo je Kadjar?

Jak zaznělo v úvodu, Renault Kadjar je kompaktní crossover SUV. Ale co si pod touto definicí představit? Vozidlo, které je prostorné a přitom natolik malé, aby vám nepřidělávalo potíže s parkováním. Platformu sdílí s konkurenčním Nissanem Qashqai a je k mání ve verzi s pohonem všech čtyř kol. Podle odborníků si ze všech vozů dané třídy nejdéle uchová hodnotu a server ContractHireAndLeasing.com mu udělil titul vozidla roku 2015.

Stále si lámete hlavu nad podivuhodným jménem? Renault tvrdí, že Kadjar vznikl složením slov Kad a Jar. První část názvu byla odvozena od „quad“ (čtyři) – a upozorňuje na schopnosti vozidla s náhonem na všechny čtyři kola. Zbylá část evokuje francouzská slovíčka „agile“ (hbitý) a „jaillir“ (blýsknout se). Podrobnější vysvětlení najdete někde na blogu oficiálních webových stránek automobilky. V každém případě název přesně vystihuje hlavní charakteristické rysy vozidla.

Vypadá skvěle a stejně tak i jezdí

Renault Kadjar je na silnici nepřehlédnutelný. Kombinace dynamických linií, nových LED světlometů a robustní masky je velmi zdařilá. Interiér je prostorný a na Renualt až mimořádně ergonomický. Celkový požitek z jízdy umocňují moderní systémy jako Easy park assist, Active emergency breaking system a „hlídač“ jízdního pruhu.

Chcete se o cestovateli Renault Kadjar dozvědět více? Seznamte se s ním v rámci testovací jízdy u autorizovaného dealera Renault Retail Group CZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>