Prožijte zimní dovolenou plnou lyžování. Kde? V Itálii

Hledáte perfektní destinaci, v níž si užijete krásné horské výhledy, bělostný sníh a lyžování na dokonale upravených dlouhých sjezdovkách? Zkuste Itálii. Máme pro vás pár tipů, kam v tomto státě zavítat, a které vás přesvědčí, že návštěva Itálie zdaleka nemusí znamenat pouze Řím.

Itálie je země lyžování zaslíbená. Pokud sem vyrazíte na zimní dovolenou, čekají vás krásné výhledy na Alpy či Dolomity. Možná vás to překvapí, ale cenově jsou některá střediska srovnatelná s těmi českými. Kde si tedy parádně zalyžovat? Zkuste lyžování Itálie Livigno.

Malý Tibet plný sjezdovek pro začátečníky i pokročilé

Pokud by vás někdo poslal do Malého Tibetu, asi byste na mapě nehledali horský resort Livigno Itálie. Ve skutečnosti se tak ale tomuto malebnému městečku s centrem nabízejícím plno zábavy, přezdívá. Kromě lyžování v Livignu si zde můžete výhodně nakoupit, ceny se pohybují na velmi příjemné úrovni. Oblíbený svah Carosello nabízí až 115 kilometrů sjezdovek a není z něj daleko do dalšího věhlasného střediska – Bormio Itálie.

Lyžování v Bormiu možná znáte z televizních obrazovek, pravidelně se tu totiž konají závody ve světovém poháru v alpském lyžování. Toto 3. nejvýše položené italské středisko je kromě Livigna propojené také se středisky Santa Caterina a San Columbano. Bát toho, že lyžování v Italském Bormiu bude stále stejné, není třeba. Po lyžování si odpočinete v termálních lázních či při skleničce v jednom z místních barů. Historické jádro tohoto bývalého lázeňského města nabízí dostatek vyžití.

Pro milovníky odpočinku a termálních lázní doporučujeme i údolí Val di Sole Itálie, které kromě lyžařských center Marilleva Folgarida umožňuje právě i tento druh relaxace.

Lyže, běžky i horská turistika

Pokud nechcete trávit celou dovolenou pouze na svahu, vyrazte i na běžky. Například v údolí Val di Fassa Itálie, které je stejně jako lyžařské středisko Arabba Marmolada Itálie protkané kilometry upravených běžkařských tratí, si užijete sportování s výhledem na vrcholky Dolomit. Na svah zde zase můžete zamířit do horské vesničky Pozza di Fassa Itálie se sedmi lyžařskými středisky různých obtížností.

Jestli máte rádi zmíněné výhledy, trojice údolí Tre Valli Itálie je jejich rájem. Ať už si zde vyberete návštěvu některého lyžařského střediska, projedete se na běžkách, nebo se jen projdete po přírodě, fotoaparát doma nenechávejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>