Řecko – Rhodos – růže mezi řeckými ostrovy

Řecký ostrov patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších. Avšak díky tomu, že se zde turistický ruch, v konkurenci ostatních řeckých ostrovů, rozvíjel později, zde najdeme jak panenskou přírodu, tak také zábavou nabité letoviska.

Lidová kultura versus rušná města

Pokud opustíte severovýchodní část ostrova, kde se soustředí veškerý turistický ruch, zábava a obyvatelé ostrova a pustíte se směrem na jih, zažijete atmosféru jakoby z dob dávno minulých. Díky tomu, že se mladí lidé přesouvají do měst, zůstávají vesničky ve zvlněné krajině ostrova plné spíše babiček vyšívajících na zápraží a starých kmetů ochutnávajících víno. Můžete obdivovat lidovou architekturu a přírodu dosud nedotčenou zemědělstvím. Krajina je zde tak specifická, že zde najdete údolí se strmými kopci, pláně připomínající savanu i šťavnatě zelené lesy. Potěšíte tak nejen své oči, které uvidí kvetoucí rostliny i uprostřed velkého letoviska, ale i svůj nos, jenž zachytí vůni borovic a bylinek.

Chrám bohyně Athény - Lindos

Chrám bohyně Athény – Lindos

Řecko rhodos vesnice Lindos

Řecko – Lindos

Místo pro milovníky trhů

Nakupování k dovolené patří a na Rhodosu si přijde na své každý. Milujete značkové oblečení nebo zboží bazarové? Pokud zavítáte do staré části hlavního města Rhodos, můžete si užít vzrušení ze smlouvání a porovnávání zboží na místním bazarovém tržišti. Na jedno místě najdete jak oblečení, tak také čerstvou zeleninu, ovoce a další čerstvé potraviny.

Zastánci lidového umění si přijdou na své při nakupování mosazných či měděných výrobků, koberců ruční výroby, keramiky, koženého zboží, dřevořezeb a spoustě dalších ručně vyráběných výrobků.

Nikdy nekončící zábava

Koho nebaví relax na pláži, může vyzkoušet spoustu nabízených sportovních aktivit. Díky oblázkovým plážím a nezčeřené vodě je zde sport číslo jedna potápění. Kdo má rád vítr ve vlasech, tak si může půjčit loď a zaplachtit si. Pro zastánce pevné půdy pod nohami je ostrov skvělý jak na pěší turistiku, tak jízdu na kole či motorce. Tyto aktivity se nabízejí především v letoviscích na severu země, jako Kremasti, Lalyssos, Ixia a Rhodos či Faliraki, Pefki (Pefkos), Haraki či Kolumbu.

A jak nejlépe zakončit den? Přece s tradičním řeckým folklórem. Hudba, zpěv a především tanec je opravdovým uměleckým zážitkem, který vás nenechá v klidu a chtě nechtě se začnete pohupovat v rytmu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>