Správně udržovaná okna jsou cestou k pořádným úsporám. Jak na to?

Přemýšlíte nad tím, jak ušetřit za zimní vytápění i letní chlazení? Pak nestačí pouze vymyslet co nejúspornější zdroj tepla/chladu. Stejně tak se totiž musíte zaměřit i na místa, kudy uniká tepelný komfort. Častým kamenem úrazu bývají hlavně neudržovaná okna. Co s nimi?

Sami zvládnete jen základní úkony

Klasický laik bez vybavení si poradí jen s několika málo úkoly. I maličkosti však mají svůj vliv, takže je nepodceňujte.

Minimálně jednou ročně byste například měli promazat těsnění oken silikonovou emulzí. K tomuto účelu skvěle poslouží třeba starý známý WD-40. S jeho pomocí prodloužíte životnost těsnění a zabráníte jeho ztvrdnutí a následnému popraskání. Nezapomínejte mazat ani všechny pohyblivé části – panty, kliky, řetízky.

Na zbytek je nutné zavolat odborníky

Nyní přichází na scénu řada důležitých servisních úkonů, které patří do rukou odborníkům. Mezi vyhledávané řemeslníky patří například servis oken Ostrava.

Tito šikulové dennodenně seřizují okna ve všech osách. Jedná se o rychlou a levnou práci, která vede k minimalizaci tepelných ztrát. A výsledek? Velké úspory za vytápění i chlazení (tisíce korun ročně). To samé platí pro případnou výměnu popraskaného těsnění (které jeho majitelé nemazali).

Dočkáte se i nastavení oken na zimní režim či třeba montáže pojistky. Můžete si říct i o kompletní výměnu pantů, klik, kování i řetízků. Problém není ani s vyloženými specialitami, jako je například zaseknuté a drhnoucí okno.

Ostrava – servis oken si poradí i s instalací sítí proti otravnému hmyzu (s přicházejícím jarem je to jasná volba). V případě zájmu si klidně domluvte montáž rolet či žaluzií. Mrkněte se na internetové stránky pod výše vloženými odkazy. Tam najdete kompletní výčet služeb a také telefonní kontakty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>