Vybíráme zimní dovolenou

Když vybíráte dovolenou, určitě nejprve řešíte, kam a na jak dlouho vyrazit. Další důležitou otázkou je termín. Protože každý z nás je jiný a má jiné priority a možnosti, nabízí trh neuvěřitelné množství nejrůznějších zájezdů. Mnohé cestovní kanceláře již nyní provádí rezervaci letních dovolených, nás však nejprve čeká ta zimní, proto se zaměříme na to, jak vybrat tu nejlepší zimní dovolenou.

Při výběru zimní dovolené si stanovte nejprve délku pobytu. V Evropě je velké množství lyžařských středisek, která stojí za to navštívit, ovšem místo pobytu do značné míry ovlivňuje čas, který zde můžete strávit. Chcete-li jet lyžovat na čtyři dny, nepojedete přece až do Francie, když ztratíte dva dny na cestě? Máte-li k dispozici prodloužený víkend, navštivte lyžařská střediska Rakouských Alp, kam se dostanete bez problémů za pár hodin. nyní jde o to vybrat, kde tedy vaši zimní dovolenou plnou lyžování strávíte.

Výběr střediska by měl záviset do značné míry na tom, koho budete s sebou brát. Jedou-li jen dospělí, potom si vyberte klidně rušnější větší středisko, které nabízí vedle lyžování také mnoho zábavy. Berete-li s sebou i děti, je třeba tomu přizpůsobit výběr střediska i ubytování. Děti potřebují v noci klid a ruch velkých středisek, která žijí i v noci, by pro ně nebyl vhodný.

Další otázkou, kterou byste si při výběru destinace měli položit, je, zda chcete zimní dovolenou strávit jen na svahu nebo zda budete také relaxovat a dopřávat si třeba masáže, saunu nebo bazén. Je proto třeba vždy prozkoumat, co dané středisko nabízí, a zda splňuje vaše požadavky. Vždy se také informujte na stav sněhu a aktuální počasí a předpověď. Důležité informace o středisku včetně sněhového zpravodajství a historie sněhové vrstvy najdete on-line.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>