Bulharsko – Pláž, kam až oko dohlédne – Slunečné Pobřeží

Již od 50. let 20. století se turisté pravidelně setkávají v nejprestižnějším bulharském letovisku. Moderní a rychle se rozrůstající resort nabízí svým návštěvníkům veškerý komfort, který si jen vysní. Nekonečná pláž lemující Černé moře a slunce nad hlavou. Co víc si přát.

Za sluncem a zábavou

Více než osm kilometrů dlouhá pláž tvořená zlatavým jemným pískem je až 200 metrů široká a nabízí svým návštěvníkům pohled plný relaxace a zábavy. Zdejší pláže jsou vyhlášeny svou čistotou a nejednou získaly ocenění Modré vlajky, které vydává Evropská unie. Pro dokonalý odpočinek jsou zde samozřejmostí slunečníky a lehátka, mořskou sůl můžete smýt ve sprchách a samozřejmostí jsou i toalety. Osvěžit se můžete v mnoha blízkých bistrech či restauracích a děti zabaví skluzavky a tobogány ústící přímo do moře.

Město je plně vybavené od doktorů po obchůdky a ubytovat se můžete v soukromích apartmánech, penzionech či velkých hotelech.

Vše pro rodinu

Celkově je resort uzpůsobený tak, aby byl co nejkomfortnější především pro rodiny s dětmi.

Postupně se svažující pobřeží zajišťuje, že i malé děti si mohou ve vodě hrát a brouzdat se. Nadšené určitě budou z mnoha tobogánů a skluzavek a pokud je hraní ve vodě již nebude bavit, můžete se s nimi vydat na výlet kočárem, na plavbu lodí, povozit se na koloběžkách nebo v elektrickém vláčku či jít na pěší výlet do nedalekého Nesebaru.

Dospělé osazenstvo rodiny se však nudit také nebude. Nabízí se zde surfing, jachting, k zapůjčení jsou vodní lyže, skútry i vodní kola. Některé hotely tyto služby zajišťují zdarma, a proto, pokud byste si takto chtěli dovolenou oživit, je dobré se předem informovat.

Ani večer a v noci letovisko nespí a pro ty, kteří se rádi baví, je zde otevřeno mnoho klubů, diskoték, kaváren a restaurací.

Cíl:modernizace

Pokud jste na Slunečné Pobřeží zavítali na počátku 21. století, jistě si pamatujete spíše hotelovou výstavbu připomínající klasické paneláky, rozpadající se dlažbu a uvadající zeleň v betonových květináčích. I když dnes sem tam nějaký hotel éru socialismu připomene, nemusíte se obávat. Cílem je hlavně modernizace a stoprocentní komfort pro turisty. Během letní sezóny se ze Slunečného Pobřeží stává rušné město s rozvinutou turistickou infrastrukturou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>