Turecko – Side – místo, kde na vás dýchne duch historie

Velmi oblíbené letovisko kombinující tajemnou historii s moderní dobou se díky své strategické poloze (75 km od Alanye) stává čím dál tím víc vyhledávanější nejen pro možnost nekonečné dovolenkové zábavy, ale také pro svou tajemnou krásu pod kulisou modré oblohy a zlatavého slunce.

Dvě tváře ráje

Přístavní město se může laicky dělit na dvě části. Jedna je tvořena ruinami starověkého města, kamennými domy a archeologickými nalezišti, ta druhá zase kombinuje moderní architekturu v podobě hotelů, restaurací soustředěných především kolem hlavní silnice. Zde je také nejvíce ubytovacích kapacit, takže také soustředěnost turistů. Některé hotely nabízí přímý vstup do moře, od některých se k moři projdete. Bohužel zde není žádná přímořská promenáda, to však vykompenzovává starobylé centrum městečka. Hotely jsou přepychové, nabízí luxusní pokoje, velké bazény a vybrané menu. Vše za příznivé ceny, takže si můžete dovolit luxusní dovolenou s úsměvem.

Neomezené aktivity

Pláž v Side je dlouhá přibližně dva kilometry a je v těsné blízkosti centra. Čistá voda je podporovaná oblázky, ale najdeme zde i písčité části. Vybrat si můžete ze dvou pláží, které se od sebe trochu liší. Západní pláž je mělká a bezpečná, ale spíše je určena těm, kteří milují vodní sporty. Vyzkoušet si můžete surfování, vodní lyže i poklidnou jízdu na banánu. Z pláže také můžete vyjet na výlety lodí či člunech, rybáři mohou harpunovat či nahodit splávek a potápěči obdivovat podmořskou faunu i flóru. Tato pláž je přes sezónu více zaplněna, hledáte-li tedy více poklidu, zamiřte spíše na východní pláž. Ta je více prostornější a lehátko si můžete položit buď na oblázky nebo do malých písečných dun.

Antika všude kolem vás

Právě staré město je tím hlavním důvodem, proč sem lidé zavítají. Dominantou je zachovalý římský amfiteátr z druhého století. Navštívit také můžete fotogenické ruiny řeckých římských chrámů, ze kterých se dochovaly především sloupy a obvodové zdi. Překrásná příroda je také důvod, proč trávit dovolenou přímo v této lokalitě. Navštívit můžete národní park Köprülü s kaňonem, římským mostem a divokou řekou a další kouzelné zákoutí polostrova.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>