Proč navštívit Pattayu

Existují destinace, o kterých lze říci, že je potřeba je alespoň jednou za život navštívit. Patří mezi ně bez pochyby Pattaya, která se stane hned po první návštěvě oblíbenou destinací.

Thajské letovisko Pattaya, ležící na jihovýchodním pobřeží thajského království, asi 160 km od hlavního města Bangkoku, bývalo kdysi malou rybářskou vesnicí. Její kouzlo objevili američtí vojáci v době vietnamské války. Ti sem jezdili na zotavenou po válečných útrapách a vychutnávali si rajský klid, nádherné pláže a průzračně čisté a neobvykle teplé moře.

Postupně se začaly stavět hotely a samotní Thajci rychle pochopili velké možnosti pro svou obživu. Pattaya se rychle rozvíjela a rozšiřovala podél pobřeží až k dnešnímu stavu, kdy se bývalá rybářská vesnička proměnila v moderní město. Vše se zde točí kolem turistů, pro které je v Pattaye množství komfortních hotelů a apartmánů. Ze všech míst je to kousek na pláž a hlavní tepna města prakticky lemuje celé pobřeží.

Noční život

By: jo.sau

Pattaya přitahuje turisty z celého světa především na erotický průmysl a další druhy zábavy pro dospělé. Míří sem především davy mladých svobodných mužů, aby povolily uzdu svým choutkám.

Centrem bujarého veselí je proslulá třída Walking Street, táhnoucí se středem města asi v délce jednoho kilometru, kde najdete vedle sebe spoustu barů, restaurací, nočních klubů a spoustu dalších možností rozptýlení. Život zde začíná teprve večer a trvá až do pěti hodin ráno, což je v Pattayi neoficiální čas začátku nočního klidu. Neznamená to však, že by nebyla Pattaya vhodná i pro celé rodiny, každý zde najde přesně to, co hledá.

Jídlo

Thajci nejedí doma a buď se najedí v hospůdkách, u pojízdných kuchyní, nebo si kupují hotová jídla od pouličních prodavačů a nosí si je domů. Jídelníček je plný mořských plodů, kuřecího masa, zeleniny a ovoce. Pouliční kuchyně představují motorky, na nichž je namontován pult s pánví. Tyto kuchyně parkují na okrajích silnic snad všude, takže můžete ve dne i v noci ochutnávat thajské speciality. Nejčastěji to bývají nudlové polévky z kuřete nebo kachny, smažená rýže s kraby, omeleta s malými mušlemi, nebo palačinka s kousky ananasu. Zelenina se dusí jen krátce, takže je křupavá a zachovává si vitamíny. Velké množství rozmanitého koření a bylinek dodává pokrmům zvláštní chuť.

Výlety

Pattaya je vhodným východiskem pro výlety. Milovníci klidu a tropického ráje se mohou vydat lodí na některý z nejbližších ostrovů, kde poznají dosud zachovalé prostředí jako vystřižené z reklamních prospektů. Turisticky zajímavé je i vnitrozemí. Fakultativní výlety jsou organizovány z Pattaye do Bangkoku, do provincie Kanchanaburi, kde můžete navštívit světoznámý most přes řeku Kwai a do řady dalších zajímavých míst. Je vhodné poznamenat, že se Pattaya hodí na delší dovolené, jelikož není možné objevit všechny její krásy a možnosti za pouhý týden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>