3 nejromantičtější chorvatské destinace pro zamilované

Chorvatsko patří po právu mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, tak senioři, ale i zamilované páry. A právě poslední zmíněné kategorii turistů bude věnován následující článek. Máme pro vás 3 extra tipy na ty nejromantičtější chorvatské destinace, které se vám bude chtít jen těžko opustit. Tak se tedy pohodlně usaďte a nechte se společně s námi unášet na vlnách chorvatské romantiky.

Robinsonády na ostrově Hvar

Hvar je ostrovem, na který během roku dopadá největší počet slunečních paprsků. Právem je tedy označován za slunečný ostrov. Kromě této přednosti zde naleznete velmi členitý reliéf s množstvím ukrytých pláží, tyrkysových lagun a robinsonád. Pokud jste o robinsonádách doposud ještě neslyšeli, pak vám prozradíme, že se jedná o menší apartmány dokonale ukryté před zraky okolí – pro zamilované páry doslova jako stvořené. Na počátku pobytu dostanete od místních klíč, který si následně vyzvednou v den vašeho odjezdu. Co podniknete během pobytu je již čistě ve vaší režii. Na Hvaru, ale i dalších chorvatských ostrovech (Brač, Pag) je robinsonád opravdu nepřeberné množství.

Nejromantičtější město Chorvatska – Dubrovník

Pokud si romantický pobyt, spíše než na samotě užijete uprostřed honosného starobylého městečka, které je opředeno celou řadou nevyřknutých tajemství, pak místo do Robinsonád zamiřte do chorvatského Dubrovníku. Bezstarostná atmosféra, namíchaná s historickým nádechem tohoto místa vám dá zapomenout na všechny starosti všedních dnů. Nepřeberné množství památek, muzeí, chrámů i kapliček ve vás probudí objevitelského ducha i dávno potlačené vzpomínky.

Rajské souostroví Brijun

K Brijunskému souostroví se váže celá řada legend. Jedna z nich vypráví, že Brijuni představoval kdysi dávno jeden celistvý ostrov, který stvořil Bůh jako kopii nadpozemského ráje. Když ďábel toto dílo uviděl, v zápalu vzteku na ostrov rozsypal kamení a skály, které jej následně rozdělily na několik menších ostrůvků. Jejich krása však neutrpěla. Souostroví Brijuni každoročně navštěvují všichni milovníci romantiky a luxusu. Není se čemu divit, že zde míří také světové celebrity i významní státníci. Rozhodnete-li se svou romantickou dovolenou strávit v této okouzlující destinaci, připravte se na poměrně vysoký výdaj. Ne nadarmo se však říká, že kdo jednou objeví kouzlo ostrovů Brijuni, již nikdy je nebude chtít opustit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>