Dacia Duster: Spolehlivý pracant, který rád cestuje

Někdo létá, jiný cestuje vlakem a zbytek se spoléhá na vlastní řidičské schopnosti. Patříte-li do poslední zmíněné skupiny cestovatelů, nepřestávejte číst. Pokud zrovna přemýšlíte nad obměnou vozového parku a hledáte spolehlivý, prostorný a nenáročný automobil, bude se vám zamlouvat Dacia Duster. Přestože se chýlí konec kariéry první generace (automobilka brzy představí nástupce), stále má co říct a těší se velkému zájmu.

Proč si pořídit SUV?

Co je to vlastně SUV? Jedná se o zkratku pro Sport utility vehlicle (česky sportovní užitkové vozidlo). Hlavní výhodou vozidel tohoto segmentu je kombinace více či méně robustní karoserie, velkého vnitřního prostoru a vyvážených jízdních vlastností na silnici i mimo ni. S čistokrevnými offroady se samozřejmě nemohou rovnat, ale konkrétně Dacia Duster ve verzi 4×4 zvládne v lehčím terénu poměrně dost.

Na českém trhu se Dacii nebývale daří

Navzdory tomu, že se představení nástupce blíží mílovými kroky, zaznamenala první generace v únoru tohoto roku velký úspěch. Na českém trhu předstihla Škodu Yeti, stala se nejprodávanějším SUV a v pořadí šestým nejprodávanějším vozem.

K novinkám v nabídce patří výbavové stupně Cool a Outdoor, které nahradily starší Open a Exception. Zároveň si přijdou na své i zájemci o turbodiesel 1.5 dCi se samočinnou převodovkou.

Majitelé Dacie Duster si u automobilu nejvíce cení všestrannosti a skvělého poměru ceny a užitné hodnoty. Jen málokterý vůz dokáže nabídnout to, co rumunské SUV na platformě Nissan B0. Zvolíte-li nejluxusnější výbavový stupeň Outdoor, získáte ve standardním vybavením tempomat a zadní parkovací senzory.

Projeďte se v ní a udělejte si názor

Líbí se vám? Pak na nic nečekejte a rezervujte si testovací jízdu u autorizovaného dealera. Více informací najdete na www.rpz.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>