Francouzská Polynésie: Francie mimo Francii

Pacifik – místo snů, odpočinku, zábavy a jachtaření. Krásu jednotlivých ostrovů si zákonitě zamiluje každý člověk. Francouzská Polynésie není považována za přímou součást Francie, má svou vlastní vlajku a další specifika.

 

Toto zámořské společenství či department, jak chcete, je tvořeno až 118 ostrovy. Každého cestovatele tudíž nadchnou i možnosti, které se tu naskýtají. Mimo ně se dají navštívit i další sousedé, např. Pitcairnovy ostrovy, Cookovy ostrovy a Kiribati.

Návětrné a Závětrné ostrovy

Nicméně zpět k samotné Polynésii, kde je toho tolik, že sami nebudete vědět, kde začít. Centrem Francouzské Polynésie jsou tzv. Society Islands, které se dále člení na Návětrné ostrovy a Závětrné ostrovy. Jak již samotný název napovídá, někde jste jako na větrné hůrce, jinde si užíváte bez větru, ale vždycky vám tyto ostrovy přirostou k srdci. Pokud se budeme dále zabývat tím, co kde najdete, strávíme u toho celý den. Řekněme si jen ty nejzajímavější ostrovy, jež jsou těmi nejznámějšími.

By: Jim G

 

Nejen o Tahiti a Bora Bora

Proslulé Tahiti nebo Bora Bora, komu by se v těchto lokalitách nelíbilo. Nicméně nejsou těmi jedinými perlami, jež se tu nacházejí. Krásou vás okouzlí i Moorea a Raiatea. Nejvíce obyvatel však patří Tahiti, což je i logické, protože je svou rozlohou největší.

Leží tu hlavní město Papeete, spatřit tu můžete i nejvyšší horu celé Polynésie – Orohena. Sopečný původ v sobě nezapře ani již výše zmiňovaná oblast Moorea. Od Society Islands (počeštělý výraz Společenské ostrovy) je další skupina ostrovů – Tuamotu (souostroví Mururoa), kde se zkoušely jaderné zbraně, dále Rangiroa. K Tuamotu se řadí i Gambiéry, což je spíše jachtařská oblast.

Půvabné Markézy

Na severu leží ještě Markézy, které mají dalších 15 ostrovů. Na jihu jsou Tubuai, ostrovy nesprávně označované za Australské ostrovy. Výhodou všech těchto ostrovů je fakt, že je tu teplo po celý rok. Pokud se chcete vyhnout srážkám, zvolte Markézy, dále Tahiti, na Jižních ostrovech je to už s deštěm o něco málo horší.

Francouzská Polynésie je protkána řadou historických událostí, ale vám zřejmě postačí to nejhezčí, co tu je. Slunečná dovolená na krásných plážích, kde si užijete opravdu sladkého „nicnedělání“, ale i sport.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>