Kouzlo lyžování v Alpách

Řekneme-li lyžování v Alpách, většině Čechů se jako první vybaví sousední Rakousko, které máme takřka na dosah ruky. Báječné alpské lyžování si ovšem užijete i v dalších alpských velmocích, tedy v Itálii, Švýcarsku a Francii.

Ski Resort of Madonna di Campiglio in the Morning, Italian Alps, Italy

Ski Resort of Madonna di Campiglio in the Morning, Italian Alps, Italy

Na dlouhých svazích Alpského pohoří na Vás čekají tisíce kilometrů báječně upravených sjezdových tratí a moderních přepravních zařízení. To vše každoročně láká k návštěvě alpských lyžařských velmocí. Přičteme-li k tomu nezaměnitelné kouzlo alpských vrcholků, nádherná panoramata a lepší sněhové podmínky, jsou Alpy jasnou volbou pro Vaši zimní dovolenou.

Výběr destinace

Ať už si vyberete lyžařskou dovolenou v kterékoliv ze zmíněných destinací, neprohloupíte. Mimo lyžování v Rakousku a Itálii, které patří k nejvyhledávanějším, nesmíme zapomínat ani na krásné švýcarské a francouzské Alpy. Jedná se ale o poměrně „drahý“ špás, který si každý lyžař nemůže dovolit. I přes vyšší cenu je ovšem lyžování v Alpách každoročním hitem.

Skiing, skier, winter sport - woman skiing downhill

Skiing, skier, winter sport – woman skiing downhill

Vybírat můžete mezi stovkami malebných lyžařských vesniček, kde kouzlo Alp dýchá na každém kroku a mezi vyhlášenými a velmi frekventovanými lyžařskými středisky s bohatou nabídkou sjezdových tratí, přepravních zařízení i večerní zábavy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>