Jak vybrat cestovní pojištění do zahraničí. Nezapomeňte na Covid připojištění

Ať už vyrážíte jen k sousedům na Slovensko, nebo na druhý konec světa, neodbývejte svou pojistnou ochranu nedostatečnými pojistnými produkty. Cestovní pojištění je moudrým vybavením na cesty, ať už pojedete kamkoliv. Nabídka cestovního pojištění už bere v úvahu i případy, kdy se nakazíte Covidem v zahraničí a zkomplikujete vám to nejen tamější pobyt, ale především návrat domů.

Řada Čechů vyráží na cesty do zahraničí pouze s celoročním cestovním pojištěním ke kartě. Taková pojistka má však nevýhodu v nízkých limitech krytí na léčebné výlohy. Cestovní pojištění k platební kartě má většinou pojistné krytí do výše jednoho až tří milionu korun, což je zcela nedostatečný limit například na jakoukoli aktivní dovolenou. Problém je rovněž v nízké flexibilitě takového pojištění v zahraničí – pro různé typy cest potřebujete jiný druh cestovního pojištění.

Nezapomínejte, že cestovní pojištění není jen o kompenzaci nákladů na ošetření. Součástí kvalitního cestovního pojištění je komplexní balíček služeb na cesty – hodit se mohou například asistenční služby. Vyzkoušejte online kalkulačku na cestovní pojištění Porovnej24.cz a získáte okamžitý přehled o výši pojistného krytí, připojištěních a cenách. Kalkulačka rovněž vezme v potaz možné slevy, na které můžete mít nárok. Pojištění si pak jednoduše sjednáte online z pohodlí domova.

Jaké cestovní pojištění zvolit pro vaši cestu?

Chystáte se odpočívat na pláži v Chorvatsku, objevovat romantická zákoutí Paříže nebo na pořádnou lyžovačku do Alp? Každá cesta je jiná a vyplatí se na ni sjednat jiný typ cestovního pojištění, které vás ochrání v zahraničí. Na dovolenou k moři v Evropě si sjednejte limit pojistného krytí ve výši alespoň tří milionů korun. Při sjednání pojistky se zaměřte na pojistné podmínky, abyste zjistili, jak se jednotlivé pojišťovny staví k provozování běžných plážových sportů. Některé mají jízdu na vodním banánu nebo vodním skútru v základní nabídce, jiné je řadí do rizikových sportů a je třeba si je na cesty připojistit.

Covid připojištění

Žhavým tématem při plánování cest do zahraničí jsou rizika spojená s koronavirem. Cestování může ovlivnit hned v několika směrech – do karantény se můžete dostat ještě před odjezdem, nebo si naopak kvůli nucené samoizolaci nechtěně prodloužit pobyt v cizině. Většina pojišťoven se řídí dle aktuálních doporučení ministerstva zahraničí a tzv. semaforu. Jedete-li do země s nízkým či středním rizikem nákazy, většinou vám postačí běžné pojištění. U tzv. červených zemí, tedy států s vysokou mírou rizika, je třeba zvolit vyšší tarif. Pro všechny případy si informace zjistěte pomocí online srovnávačů – nabídky jsou velmi individuální a každá pojišťovna k tomu přistupuje jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>