Jedeme na dovolenou s miminkem

Dnes je trendem, že se lidé i na daleké cesty vydávají s malými dětmi. Také plánujete dovolenou a berete s sebou vaše miminko? Pojďme si shrnout alespoň základní informace o cestování s těmi nejmenšími.

Cestování s kojencem

Pravidla pro cestování s miminkem se odvíjí od stáří dítěte, ale i od toho, kam se chystáte. Na delší cesty se nedoporučuje vydávat se s dětmi do 3 měsíců. Starší prcek už má svůj režim, takže se mu snadněji přizpůsobíte a celou cestu lépe naplánujete. Nezáleží však jen na lokalitě, do níž se chystáte, a věku dítěte, ale také na jeho povaze. Některé dítko snáší změny hůře, jiné lépe.

Pečlivě vybírejte i dopravní prostředek. Ideální je vlastní auto. Můžete kdykoliv zastavit a celkově se snadněji přizpůsobíte potřebám dítěte. Dejte si pozor na klimatizaci, kterou mrňousci špatně snášejí. Na druhou stranu je nutné udržovat ve voze optimální teplotu a ratolest správně obléci. Oblíbené jsou kojenecké – overaly.

Chystáte-li se na dovolenou s malým dítkem, vše pečlivě naplánujte. Čím dál se chystáte, tím více byste měli mít vše promyšlené. Minimalizujete pravděpodobnost, že se dostanete do situace, s níž si nebudete vědět rady.

Sbalte mrňousovi vše potřebné

Samozřejmě podstatné je, aby dítě mělo s sebou vše, co potřebuje – pleny, ubrousky, oblíbené hračky a v neposlední řadě vhodné oblečení. Pro malé dětičky jsou ideální kojenecká – body. Volte taková, v nichž se potomek bude cítit skutečně pohodlně. Mějte jich raději více. Mimčo se snadno zpotí, umaže atd.

A chybět nemohou ani výše zmíněné kojenecké – overaly vhodné nejen na noc. Oblečení a další potřeby pro miminka i maminky najdete na Tinky. Jde o více než jen e-shop. Umožní vám zažít trošku napětí a adrenalinu v podobě holandských akcí, můžete se zúčastnit Tinkyády atd.

Cestovat se dá i s kojencem, jen je důležité dobře se připravit a nic nepodcenit. Tak šťastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>