Kam na Slovensko za koupáním a do lázní na víkend

Připravili jsme pro vás 3 rychlé tipy na víkendovou dovolenou na Slovensku. Pouze ostříleným cestovatelům známé Rajecké Teplice, tradiční volbu Piešťany a pro aktivnější pobyt i Aquapark Tatralandia v Liptovském Mikuláši. Neseďte doma. Vydejte se na víkend za zážitky. Slovensko je blízko, snadno dostupné a navíc i levné. Rovnou tři důvody, proč si naplánovat výlet právě pro nadcházející víkend. A zažít něco, o čem budete moci po celý další týden mluvit. A že bude o čem!

lNeobjevená perla Slovenska – Rajecké Teplice

Rajecké Teplice jsou vzdáleny přibližně 1 hodinu od českých hranic.

Jedná se o malebné lázeňské městečko zasazené do nedotčené slovenské přírody. Mohou vám nabídnout koupání ve vnitřních i venkovních termálních bazénech, saunování ve více než 12 druhů saun, wellness a lázeňské procedury, fitness cvičení a především odpočinek a relaxaci. Okolí láká k procházkám, delším výletům do přírody, jízdě na kole (je zde i půjčovna kol), poznání okolí z koňského sedla či projížďku na lodičkách po Labutím jezírku.

Přímo v centru Rajeckých Teplic jsou dva veliké lázeňské komplexy – hotel Aphrodite a hotel Diplomat. Pokud si koupíte ubytování přímo v nich, tak automaticky získáte zdarma vstupy do vnitřních i vnějších termálních bazénů, do saun a i do fitness center. Pokud se ubytujete v jiném hotelu či v soukromí, tak budete muset do Aphrodite či Diplomatu docházet + platit hodinové vstupné.

Konkrétně komplex Aphrodite nabízí 2 vnitřní termální bazény, 4 venkovní termální bazény, 6 druhů saun (Bylinková, Švédská, Mentolová…), fitness centrum, manikúru a pedikúru, zkrášlovací centrum a beauty salon s lázeňskou kosmetikou, wellness procedury a lázeňské služby. Komplex Diplomat nabízí 1 vnitřní termální bazén, který je ovšem vybaven chrliči vody, gejzíry a masážními podvodními lavicemi. K tomu ubytovaným hostům nabízí 3 druhy saun a fitness centrum. Součástí Aphrodite i Diplomatu je hotelová restaurace, kavárna, bar a mnoho dalších služeb. Jako je například bowling až pro 16 hráčů. Více informací o ubytování a nabízených službách naleznete na oficiálních internetových stránkách.

Rajecké Teplice zná málokdo. Ten kdo je ovšem jednou navštíví, se sem bude již pravidelně vracet. Zejména díky velkému množství bazénů, saun, wellness zážitků a lázeňských procedur. A v neposlední řadě i díky nižším cenám, než mají ostatní veliké slovenské lázně. Rozhodně doporučujeme slovenské termální lázně Rajecké Teplice navštívit. Díky teplým termálním pramenům jsou otevřeny po celý rok.

Oficiální stránky: http://www.rajecketeplice.cz/

Ubytování: http://www.rajecketeplice.cz/ubytovani-rajecke-teplice/

 

Tradiční volba, lázně Piešťany

Piešťany jsou od českých hranic vzdáleny přibližně 1 hodinu a 20 minut.

Lázně Piešťany jsou tradičním cílem lázeňských hostů. Jedná se o největší a nejznámější lázně na Slovensku. Právě díky tomu nabízejí nejširší nabídku služeb a jsou i špičkově vybaveny. Piešťany se mohou pyšnit zejména 10 léčivými prameny a piešťanským sirným bahnem, které je používáno při lázeňských kúrách.

Lázně jsou tradičně spojovány se seniory. Svět se ovšem mění a Piešťany kromě tradičních lázeňských procedur již nabízí i wellness služby. Jedná se o zkrášlovací procedury, zábaly a masáže pro dámy. Odpočinkové procedury odbourávající stres pro pány. V neposlední řadě i masáže pro uvolnění. Díky této široké nabídce si zde na své přijde jak senior toužící po lázeňském vyžití, dáma toužící po zkrášlení a tak i muž hledající únik ze stresujícího zaměstnání.

Ubytování si můžete zajistit na níže uvedených stránkách. Pro lázeňské a wellness procedury se dochází do lázeňských domů. Můžete si předem na internetu rezervovat ubytování. A následně přímo na místě ve slovenských Piešťanech si individuálně dokoupit wellness a lázeňské služby, na které budete mít zrovna ten den chuť.

Oficiální stránky: http://www.piestany.cz/

Ubytování:http://www.piestany.cz/ubytovani-lazne-piestany/

Za zábavou a koupáním do Aquaparku Tatralandia

Liptovský Mikuláš je vzdálen přibližně 2 hodiny od českých hranic.

Samotné město Liptovský Mikuláš by nebylo z pohledu turistického ruchu moc zajímavé. Pokud by se zde ovšem nenacházel jeden z největších aquaparků Evropy – aquapark Tatralandia. Tento aquapark má zdroj vlastní horké termální vody, díky čemuž jsou po celý rok otevřeny jak vnitřní, tak i venkovní bazény. Celkem se zde nachází 12 bazénů, 8 celoročních tobogánů a skluzavek a k tomu extra 12 letní tobogánů a skluzavek. Komplex je to obrovský. A k jeho celému prozkoumání budete potřebovat minimálně 1 den. Mnozí návštěvníci si rovnou zajistí i ubytování a v aquaparku stráví celý víkend – což jednoznačně doporučujeme. O zábavu je zde postaráno a nudit se rozhodně nebudete. Zvláště pokud máte děti nebo si sami chcete odpočinout v horké termální vodě.

Kromě bazénů a vodních atrakcí jsou samozřejmostí i restaurace, bufety, občerstvení, parkování v areálu a i možnost ubytování přímo v aquaparku – Holiday Village Tatralandia.

V okolí jsou rovněž další atrakce, jako je například lanová dráha. V zimě je zde i několik lyžařských sjezdovek a celá oblast je vhodná pro jízdu na horském kole. Velmi populární jsou rovněž i zachovalé zříceniny hradů v blízkém okolí.

Aquapark Tatralandia ve slovenském Liptovském Mikuláši je velmi populárním cílem zejména mezi rodiny s dětmi, manželskými páry, mladými páry a skupinkami přátel. Každý kdo jej navštíví vám potvrdí, že se jedná o nezapomenutelný zážitek. Zejména díky množství bazénů, vodních atrakcí a teplé termální vodě.

Podívejte se na oficiální stránky pro více informací. A naplánujte si víkend v největším aquaparku Tatralandia.

Oficiální stránky: http://www.liptovskymikulas.cz/

Ubytování: http://www.liptovskymikulas.cz/holiday-village-tatralandia/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>