Jihočeské putování po stopách historie

Malebné historické uličky, krásný zámek a třpytící se Vltava proplétající se středověkým centrem města plným jedinečných míst a památek. Řeč je o Českém Krumlově, turistickém a kulturním centru jižních Čech, jež je každoročně cílem turistů z Čech i jiných zemí. A není se čemu divit. Český Krumlov je totiž opravdovou perlou mezi českými historickými městy a jeho návštěva určitě stojí za to. Přesvědčit se o tom ostatně můžete i vy sami, pokud jste tak zatím neučinili. Nejprve v tomto článku a po jeho přečtení jistě i osobně.

Kam jít, co vidět a co dělat v Českém Krumlově?

Hlavní dominantou města je již zmíněný zámek, který je hned po Pražském hradě druhým nejrozsáhlejším zámeckým komplexem v ČR. Zámek je obklopen krásnou zahradou rozdělenou na francouzskou a anglickou část, v jejíchž prostorách leží například letohrádek Belárie či divadlo s otáčivém hledištěm, které je technickým unikátem. K vidění je toho však v Krumlově mnohem více. Za návštěvu určitě stojí renesanční radnice z 16. století, kašna s morovým sloupem stojící na náměstí Svornosti, gotický kostel sv. Víta pocházející z počátku 15. století či gotický Vlašský dvůr sídlící v Dlouhé ulici. Takto bychom mohli pokračovat do nekonečna, protože památek zde najdete opravdu nespočet. Lepší ale bude přesvědčit se na vlastní oči. Většina památek se nachází v historickém jádru města obklopeném meandry řeky Vltavy, kterou si v těchto místech oblíbili všichni milovníci jízdy na kanoích či jiných loďkách. Pokud se tedy řadíte mezi nadšené vodáky, můžete k cestě do či z města využít nikoliv silnici, ale řeku Vltavu.

V Krumlově to žije

Krásné krumlovské uličky i pohoda, která zde panuje, sem nalákaly pořadatele několika kulturních akcí, kteří se spolu se svými návštěvníky rok co rok vracejí a město oživují. Mezi každoročně pořádané akce patří červnové historické Slavnosti pětilisté růže, během nichž to ve městě hýří dobovými kostýmy, Meznárodní hudební festival konající se během celých letních prázdnin či oblíbený automobilový závod Rallye Český Krumlov. Na jaře ani v létě se tak v Krumlově určitě nudit nebudete. 

Kam na dobré jídlo

V Českém Krumlově se nachází množství zajímavých hospůdek, kaváren a restaurací, které stojí za návštěvu. Naleznete zde tradiční historické krčmy i moderní restaurace zabývající se mezinárodní kuchyní. Navštívit můžete například oblíbenou krčmu v Šatlavské ulici či vyhlášený restaurant Le Jardin sídlící v historické čtvrti Latrán. V této městské části naleznete i podnik Apotheka Cafe Bar vhodný k příjemnému večernímu posezení u skleničky oblíbeného drinku. Milovníci kávy mohou zajít na šálek tohoto lahodného nápoje do Café Retro, malé pražírny kávy sídlící v Hradební ulici. 

Nezapomeňte si včas najít vhodné ubytování

O Český Krumlov je mezi českými i zahraničními turisty obrovský zájem, a to zejména v době konání zmíněných kulturních akci. Výběr ubytování byste tedy určitě neměli nechávat na poslední chvíli. Jedině pokud budete hotel či penzion rezervovat včas, budete mít z čeho vybírat. Uvidíte sami, že ubytování v Českém Krumlově si zamilujete. Většina hotelů a penzionů je totiž ukryta v romantických krumlovských uličkách a nabízí výhled na krásné památky, o které ve městě nouze určitě není. Podívat se můžete na rezervační portál hotel.cz, který nabízí přehledný popis většiny krumlovských ubytovacích zařízení. Stačí si jen podle vašich preferencí a zvolených parametrů vybrat to nejlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>