Kam v Chorvatsku za nevšedními zážitky? Na ostrov Korčula!

korcula-572376_640Chorvatsko, to v žádném případě není jen dlouhé polehávání u moře. Nabízí se zde totiž hned několik neobyčejných zážitků, které báječně zpestří vaši dovolenou. Co tedy můžete absolvovat?

Jakmile si najdete na Korčule to správné ubytování, neváhejte a vydejte se za jejími krásami. Vybrali jsme pro vás dvě.

Blato – potěšení pro oči

Každého, kdo miluje typická chorvatská městečka, jistě zaujme Blato. Město leží na místě jedné z nejstarších původních osad. Ačkoli ho najdeme ve střední části ostrova, některé jeho části sahají až na pobřeží, kde si můžete návštěvu města zpříjemnit koupáním. Jde o malá letoviska Prizba a Prižba na jihu a Prigradica na severu.

Nádherné město položené v údolí je samozřejmě dotčeno moderní civilizací a najdeme v něm novodobé budovy, ale zároveň zde můžeme objevit i mnoho historických, převážně církevních památek.

Jejich milovníci by rozhodně neměli vynechat zdejší dominantu – starobylou zvonici, barokní zámek nebo vlastivědné muzeum. Pokud vás zajímají spíše památky církevní, rozhodně se vydejte ke kostelu Všech svatých, který zde stojí už od 14. století, a ke starokřesťanské kapli sv. Kosmy a Damiána z 6. století.

Jeskyně u Ključe – radost pro potápěčediving-786792_640

Jestliže patříte do řad vášnivých a zkušenějších potápěčů, nenechte si ujít příležitost vidět jeskyni a jezírko se vzduchovou kapsou u Ključe. Viditelnost zde bývá 50% a nejhlubší místo je 28 metrů pod hladinou. K jeskyni se můžete dostat z pevniny nebo z lodi.

Oživte dovolenou v Chorvatsku výletem i adrenalinem

Chorvatsko jako by stále bylo synonymem pláží a téměř nekonečně dlouhých dnů proležených u pláže. Turisté však začínají objevovat krásy jednotlivých ostrovů i místa ve vnitrozemí a stále je co obdivovat. Chorvatská historie, architektura i příroda je nádherná, proto se o ni při své návštěvě této země neošiďte!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>