Kam vyrazit na svatení cestu

Svůj den D máte za sebou, na prsteníčku levé ruky se vám třpytí skvostný snubní prsten a teď nastává čas, kdy si budete plnými doušky vychutnávat svoje role novomanželů. Po svatbě zamíří většina párů na líbánky. Svatební cestu je nejlepší naplánovat ještě předtím, než vás pohltí hektické přípravy svatby. Je dobré si na sebe udělat čas a společně si rozmyslet, kam vaše první manželské kroky povedou, kolik chcete za svůj výlet utratit, kolik času si na něj vyčleníte a také destinaci, kterou si pro tento účel zvolíte.

Místo, kam se na svoji svatební cestu vydáte, je při výběru to nejdůležitější. Chcete spolu strávit nějaký čas v romantickém městě někde v Evropě? Nebo jste spíše pár, který ocení výlet do hor a aktivnější způsob trávení dovolené? Další variantou je nějaká exotická destinace s mořem a nekonečnými plážemi. Pokud jste každý naladěný trochu jinak, zkuste udělat kompromis, ten je ostatně základ každého harmonického vztahu.

Svatební cesta ve městě

Paříž je město milenců, je synonymem romantiky. Svojí atmosférou vás okamžitě pohltí, proto ji volí tolik nově sezdaných párů, aby zde strávily svoje líbánky. Inspirujte se životním stylem Francouzů, chvilku někam nespěchejte a společně si vychutnejte život plnými doušky, vyzkoušejte pravou francouzskou kuchyni, projděte se po břehu Seiny a nechte se alespoň na chvíli unést.

Travelspy_1

Existují ale i jiná evropská města, která vás okouzlí. Dalším takovým je Florencie, ve které jako by se zastavil čas. Čekají tu na vás kulisy středověkého města a renesanční paláce, výborná italská kuchyně a pravá toskánská atmosféra.

Řecký ostrov Santorini vám nabídne kombinaci moře a města. Barevné pláže s bílým a černým pískem v kombinaci se starodávnými uličkami, které se rozprostírají v horách, jenž kdysi bývaly sopkami. Víno, hudba a místní řecká kuchyně je to, na co budete ještě dlouho vzpomínat.

Svatební cesta v exotických končinách

Ve Francouzské Polynésii se nacházejí ostrůvky obklopené Tichým oceánem. Tomuto ráji na zemi se říká Bora Bora a už z fotek je patrné, že tam si svoje starosti zajisté nepřinesete. Není tam pro ně místo, protože ho zabralo slunce, bělostné písčité pláže a zářivě tyrkysové laguny.

Travelspy_2

Podobnou atmosféru nabízí i ostrov Fiji, který je také oblíbeným místem pro novomanžele. Fiji je jedno z nejkrásnějších míst na světě. Je synonymem exotiky. Dopřejte si koktejly v plážovém baru s živou hudbou, lahůdky melanéské i mezinárodní kuchyně. Výlet lodí, masáže, potápění, windsurfing. To je jen malý výčet toho, co zde můžete prožít.

Na ostrově Bali se nacházejí kouzelné pláže, nebo si můžete zvolit pobyt ve vnitrozemí ve městě uprostřed džungle se strmými roklemi a políčky rýže. Můžete navštívit místní chrámy, ochutnat speciality lokální kuchyně plné exotického ovoce. Na Bali jsou oblíbené výrobky místních obyvatel, dámy si mohou ze své svatební cesty přivézt třeba ručně vyrobené stříbrné náušnice, které jim budou navždy připomínat, co krásného zde zažily.

Aktivní svatební cesta na horách

Přemýšlíte o aktivní svatební cestě, která vám přinese spoustu nových zážitků a dobrodružství? Zkuste Nový Zéland. Najdete tam dramatickou hornatou krajinu, stejně jako tiché nedotčené pláže. Můžete si vybrat mezi adrenalinem a relaxací. Queenstown je místo, kde se zrodil bungee jumping, můžete tu vyzkoušet také zorbing, paragliding, nebo se prostě jen vydat do hor. Den nabitý zážitky pak zakončíte večeří s dobrým novozélandským vínem.

Travelspy_3

Možná vám připadá, že je to jako včera, co vás váš milý požádal o ruku a vy jste začala nosit zásnubní prsten jako symbol vaší lásky. Stejně jako svatba i svatební dovolená by vás měla bavit, měli byste si ji užít a na památku by vám měly zůstat nejen fotografie zachycující tyto jedinečné okamžiky, ale také úžasné vzpomínky, které tu budou navždy s vámi a budou vám připomínat první momenty vašeho manželství.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>