Chorvatské ostrovy, které stojí za návštěvu! 1. díl

Pokud vás už nebaví Chorvatsko z dlouhé pevniny, vydejte se navštívit několik Chorvatských ostrovů, které zajisté mají co nabídnout. Však se přesvědčte sami, je jich opravdu mnoho a věřte, že nebudete litovat. Pojďme si pár z nich představit v dnešním díle!

Ostrov Hvar a město Stari Grad

Prvním z ostrovů, které si dnes představíme, je ostrov Hvar nacházející se ve střední Dalmácii. Jedná se o poměrně známý a oblíbený ostrov s více než jedenácti tisíci obyvateli. Ve svém nitru ukrývá například město Stari Grad s pěkným centrem, nebo malebné městečko Sućuraj. Zajímavostí může být, že stejnojmenné město Hvar se stalo sídlem prvního veřejného divadla v Evropě, které se otevřelo v roce 1612. Tak se na něj zajeďte podívat.

Ostrov Hvar.

Ostrov Hvar.

Ostrov Pag s nejvyšším vrcholem o výšce 348 m. n. m.

Dalším zástupcem chorvatských ostrovů je ostrov Pag se skoro osmi a půl tisíci obyvateli. Nejvyšším vrcholkem je Sveti Vid se svou výškou 348 m. n. m. Na ostrov se lze dostat přes dlouhý Paški most anebo trajektem, který jezdí každou hodinu. Těšit se můžete na pěkné oblázkové i písčité pláže, vynikající pažský sýr, nebo na historické město Pag s hlavním turistickým letoviskem Novalja na severozápadním pobřeží. A zajímavost? V roce 2011 došlo k navázání partnerských kontaktů se Slavkovem u Brna, které byly smlouvou potvrzeny o tři roky později.

Ostrov Pag.

Ostrov Pag.

Murter a nádherné pláže

Město Murter, nacházející se na stejnojmenném ostrově ve střední Dalmácii, nabízí krásné pláže i menší historické centrum. Přesto, že se jedná o menší ostrov, naleznete zde mnoho obchodů i soukromých obchůdků s vynikajícími středomořskými rybami. Těšit se můžete také na několik nádherných pláží! Písečná pláž Slanica nabízí občerstvení a je vhodná pro rodiny s dětmi, pláž Čigrada je zase kvůli kamenitému povrchu vhodná spíše pro dospělé. Přímo u města naleznete pláž Luke i s parkovištěm a pokud hledáte zlatou střední cestu, nepohrdnete pláží Podvrške.

Oslovil nějaký ostrov i vás? Pokud ne, nezoufejte, v dalším díle si jich totiž opět několik představíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>