Chorvatské ostrovy, které stojí za návštěvu! 3. díl

Pokud vás už nebaví Chorvatsko z dlouhé pevniny, vydejte se navštívit několik Chorvatských ostrovů, které zajisté mají co nabídnout. Však se přesvědčte sami, je jich opravdu mnoho a věřte, že nebudete litovat. Pojďme si pár z nich zase představit v dnešním, tentokrát již posledním, díle!

Ostrov Krk s jezery

Chorvatský ostrov Krk nacházející se ve Kvarnerském zálivu je mezi turisty opravdu známý. Až do roku 1993 byl považován za největší ostrov. S pevninou je spojen dlouhým mostem. Vyrazit zde můžete například ke dvěma jezerům nebo na nejvyšší hodu jménem Obzova, která se tyčí do výšky 568 m. n. m. Na severu ostrova se nachází městečko Omišalj, u kterého je od roku 1970 mezinárodní letiště Rijeka.

Část ostrova Krk.

Část ostrova Krk.

Brač u Splitu

Poblíž turisticky oblíbeného městečka Split se nachází další z chorvatských ostrovů – Brač. Jeho spojení s pevninou zajišťují trajekty, ovšem od roku 1993 je v provozu také letiště pro letadla do 100 cestujících. Tento ostrov skrývá také mnoho zajímavostí, a to například Bračské muzeum ve Škripu, skalní útvar Kolač nedaleko obce Nerežišća nebo Most Františka Josefa poblíž obce Ložišća. V neposlední řadě stojí za návštěvu také Dračí jeskyně u obce Murvica, kterou zdobí reliéfy na stěnách a dříve sloužila jako klášter, či klášter Blaca.

Spojení s ostrovem Brač zajišťují trajekty.

Spojení s ostrovem Brač zajišťují trajekty.

Kornati

Jako poslední v našem seriálu si představíme souostroví Kornati, které se rozkládá v severní Dalmácii mezi Zadarem a Šibenikem. Nachází se zde od roku 1980 Národní park Kornati rozkládající se na území 218 km2. Největším ostrovem tohoto souostroví je ostrov Kornat, který není trvale osídlen. Nachází se zde pouze domečky pro přechodný pobyt místních, kteří zde pěstují olivy a chovají ovce.

Kornati.

Kornati.

Ostrov Korčula

Dalším neméně známým ostrovem je Korčula, ostrov ležící blízko Dalmátského pobřeží. Žije zde přes šestnáct tisíc obyvatel, díky čemuž se jedná o druhý nejlidnatější ostrov v Jaderském moři. Prvenstvím se chlubí dříve zmínění ostrov Krk. Turistům Korčula nabízí stejnojmenné staré opevněné město ležící na chráněném východním pobřeží ostrova, které rozhodně stojí za návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>