Nezapomeňte si s sebou na dovolenou reflexní pásek

Balíte se na dovolenou a přemýšlíte, co vám v kufru chybí? My vám napovíme. Určitě jste si ještě nesbalili žádný reflexní prvek, přestože jej chodci za snížené viditelnosti musí nosit, a to nejen u nás. Podobná povinnost jako v Česku platí také v dalších evropských státech včetně mnohých Čechy navštěvovaných destinací. A nechcete přece dostat pokutu.

Dovolenou si většina lidí užívá od rána až dlouho do noci. Vstávají pozdě a ještě později chodí spát, často tedypřijdou na hotel či do penzionu pozdě v noci. Občas se také stane, že špatně odhadnete délku túry nebo cyklovýletu a vracíte se o něco později, než jste plánovali. A právě za šera je potřeba být vidět, čehož nejsnadněji dosáhnete s obyčejným reflexním páskem za pár desítek korun. Nikdo nechce na dovolené řešit nehody, a že ty silniční nebývají zrovna banální.

V mnohých zemích byste mohli dostat pokutu

Některé evropské země mají podobné zákony jako my hovořící o tom, že chodci musí nosit reflexní prvky za snížené viditelnosti. Nejblíže je nám svým zněním slovenský zákon, podobně jako u nás je to i v Maďarsku. Kromě východních zemí na bezpečnost chodců dbají ještě severské státy jako Finsko, Norsko, Švédsko, Estonsko a Lotyšsko, z jižních států můžeme jmenovat Španělsko. Do extrémů jde Polsko, kde by chodcům reflexní pásek či nášivka nestačily, musí mít dokonce reflexní vestu. Tu je každopádně nezbytné vozit v autě, ať už vyjedete kamkoliv za naše hranice. Dobře si nastudujte, zda vám ve vozidle postačí jedna vesta, nebo by měl mít každý pasažér svou.

Vybavte celou rodinu

I když jedete na dovolenou jen v rámci ČR nebo k sousedům na Slovensko, raději vezměte reflexní prvky pro celou rodinu a především je nezapomeňte doma, až se v podvečer někam vydáte. Bohatě vám postačí reflexní páska od altima.cz, pořídíte ji už od 30 korun. Nechte děti, ať si vyberou svou oblíbenou barvu, a buďte s rodinou vidět. A to nejen na dovolené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>