Neláká vás moře? Evropa nabízí mnohem víc!

Každý rok jezdíte na dovolenou k moři, ale letos už se vám nechce válet se na pláži a dýchat slanou mořskou vůni? Vydejte se na evropská místa, kde moře nenajdete.

Pokud už vás omrzely dovolené u moře, můžete vyrazit někam za kulturou, zdolat kdejaké pohoří nebo si odpočinou v lázních.

Tyrolsko pro turisty!

Na úplném západě Rakouska se rozkládají Tyroly. Východní Tyrolsko (Osttirol) nabízí návštěvníkům ohromující scenerie i příjemné naučné stezky horskými průsmyky. Vrcholem všeho je samozřejmě nejvyšší hora Rakouska Großglockner, na který rádi vylezou nejen milovníci vysokohorské turistiky.

Nebojte se do Běloruska!

Asi vás nikdy nenapadlo vyrazit na dovolenou do tak odlehlé části Evropy, Bělorusko ale stojí za návštěvu. Pokud pobyt v zemi nepřesáhne pět dnů, nemusíte mít coby členové Evropské unie žádné vízum.

Za pozornost stojí hlavní město Minsk, metropole státu. Zde vás může zaskočit, ale také příjemně překvapit stalinská architektura. Navštívit můžete také renovované zámky Nesviž a Mir. Za přírodou se pak vydejte do Bělověžského pralesa, jehož velká část se na území Běloruska nachází.

Dopravit se sem musíte letecky a je lepší zajistit si ubytování předem. Tohoto extraordinárního zážitku však nebudete litovat!

Ve Schwarzwaldu jako doma

Pohoří ve středu Německa, kde pramení Dunaj, se podobá Krkonoším nebo Jeseníkům. Můžete tu chodit pěšky po kopcích, užívat si krásné cyklostezky, vyzkoušet paragliding nebo některé z vodních sportů na místních přehradách.

Nejoblíbenější destinací ve Schwarzwaldu je dlouhodobě oblast kolem jezera Titisee. Odtud máte blízko k Feldbergu, nejvyšší schwarzwaldské hoře.

Opomenout nesmíte ani pramen Dunaje – vyrazte buď do Furtwangenu nebo do Donaueschingenu. Krásné kostely můžete obdivovat třeba ve Freiburgu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>