Podzim a nová lyžařská sezóna!

Po letošním horkém létě se jistě mnozí z nás těší na lyže. Kdo nechce čekat na první sníh, může vyrazit na ledovce. Navíc má podzim v Alpách neuvěřitelné kouzlo. Strhující barvy podzimu, neuvěřitelné sluneční světlo a klid hor a lesů vyzývají ke snění a dokonalému uvolnění. Krátký pobyt v Alpách je naprosto ideální k načerpání nové energie.                                                                                                        

Jen žádný stres, vypadnout z města, udělat si čas na pobyt v přírodě, zhluboka se nadechnout a hodně vidět a vnímat. Dnes žíje více než padesát procent lidí ve městech. Do roku 2050 jich má být dokonce sedmdesát procent. Četné experimenty dokazují, že urbanizace souvisí s rostoucím počtem mentálních onemocnění. Krátký únik z města pomůže dobít baterky a vyjasnit mysl.

Na lyže nebo na túru?

3V tyrolském údolí Ötztal, kde se nachází největší a nejznámější komplex ledovců Rettenbach a Tiefenbach v rakouských Alpách, je možné oboje. Ledovce jsou ve výšce 3.000 metrů totiž propojeny 169 metrů dlouhým tunelem. Lanovky a vleky se tu rozjedou už 10. října. Ledovcové sjezdovky mají mírný charakter. Jedinou výjimkou je sjezdovka Světového poháru, na které se setkávají nejlepší sjezdařky a sjezdaři, aby každoročně v říjnu ( letos 24.-25.10.) zahájili Světový pohár ve sjezdovém lyžování.

Atrakce v údolí: Krávy se vracejí z hor do údolí a Rakušané oslavují.

1Koncem září můžete být svědky tradičních oslav u příležitosti shánění dobytka z hor do vesnic před příchodem zimy. Svátek shánění dobytka je něco mezi posvícením, jarmarkem a taneční zábavou. Nazdobené krávy a ovce procházejí centry středisek a všude plno lidí z celého okolí. Tahle slavnost je nejen připomínkou, že se krávy vracejí z letních pastvin dolů do údolí, ale i rovněž poděkováním za to, že se nikomu ze sedláků ani žádnému zvířeti nic zlého nestalo.

Dovolená v Rakousku má zelenou a turistika se dostává stále více do popředí. Aby si při společných túrách přišli všichni na své, budují turistické svazy rodinné horské stezky, které zvládnou i děti. V hotelech skupiny Best Wellness Hotels Austria mají vlastní horské průvodce, kteří se zájemci vyrážejí na horské výlety. V hotelu jsou k dispozici i ruksaky, hole a ochrana proti dešti. Pro děti, které často shledávají turistiku nudnou, jsou připraveny technické atrakce jako GPS-túry nebo geocaching, s kterými se stoprocentně podaří děti (a ne jen ty) vylákat do přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>