Poznejte ČR také z výšky

Máte všechny zajímavosti ve vašem okolí procestované? Pravděpodobně jste je ale doposud viděli pouze ze země. A to si zaslouží nápravu. Prohlédněte si svět z výšky, třeba z koše horkovzdušného balónu. Jedná se o úžasnou podívanou, na niž budete vzpomínat dlouhá léta.

Chcete se proletět nad svým rodným místem, nebo se kochat pohledem na Karlštejn? Všechno je možné, létá se dokonce i nad některými částmi Prahy. Ve vzduchu strávíte asi hodinu, přičemž na akci si vyhraďte raději tři až čtyři hodiny, jelikož nafukování a skládání balónu nějakou dobu trvá, navíc budete muset projít úvodním školením.

V koši je bezpečně

Let balónem je zcela bezpečný. Za bezpečnost je zodpovědný pilot, který s vámi je po celou dobu v koši, právě on také rozhoduje o tom, zda se vůbec poletí. Bohužel se kolikrát stává, že musí být let zrušen a přeložen na jiný termín i dvě hodiny před odletem či přímo na místě. Vydávat se do vzduchu za deště nebo silného větru by bylo nebezpečné. Kolikrát není možné letět ani v případě, že hezky svítí sluníčko. Pilot to ale vždy pozná, a kdyby hrozily jakékoliv komplikace, do vzduchu se s vámi nevydá.

Romantika ve dvou je skvělým svatebním darem

Horkovzdušné balóny jsou určené pro různý počet lidí, záleží na velikosti koše. Standardně se setkáte s koši pro čtyři osoby a instruktora, pokud si tedy nepřiplatíte, abyste měli celý balón pro sebe, budou s vámi „na palubě“ ještě další lidé. Lze si ale pořídit i soukromý let pro dvě osoby. Ten je velmi oblíbeným dárkem pro novomanžele nebo pro rodiče jako dárek k výročí. Pozor si dejte pouze na věk (do balónu nesmí děti mladší 8 let) a váhu (účastníci nad 130 kg musí doplácet, jelikož jejich hmotností se snižuje kapacita o jednu osobu).

Let balónem je skvělou volbou i pro začátečníky, kteří nemají s leteckými zážitky žádné zkušenosti. Pak třeba dostanou chuť na něco více adrenalinového, například na skoky padákem. Ale o tom zase někdy příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>