Kam na dovolenou v jižních Čechách?

Jižní Čechy jsou jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky. Nedotčená šumavská příroda, rybníky, zámky a selské baroko. To a mnohem víc vás čeká, pokud sem vyrazíte na dovolenou.

Do jižních Čech byste se měli vydat především v létě. V celkem deseti turistických oblastech naleznete tolik míst, která stojí za výlet, že vám bude líto zde strávit jen týden.

Když jedete na kole

Pokud chcete do jižních Čech vyrazit na kole, určitě byste neměli vynechat Čertovu stěnu. Nachází se nedaleko Lipenské přehrady, po turistických cestách se sem dostanete po proudu divoké Vltavy.

Za selským barokem, které má právě v Jihočeském kraji velkou tradici, si můžete vyjet do Holašovic po cyklostezce z Hluboké nad Vltavou.

Na kole i pěšky můžete vyrazit na Blatensko. Nádherná krajina, které ovšem dominuje pohádkový vodní zámek Blatná, vám učaruje.

Pěší turistika

Jižní Čechy jsou rájem turistů. Pestrá krajina, občas kopcovitá, občas rovinatá plná lesů a rybníků, vás zavede například k hradu Šelmberk, kde si vychutnáte romantickou krajinu a klid „konce světa“.

Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu Kozího hrádku, kde pobýval a kázal mistr Jan Hus. Nedaleko se nachází také Benešova vila s romantickým parkem. A když už se vydáte po stopách Jana Husa, navštivte také jeho rodné město, dnes již světoznámý Husinec.

Jižní Čechy aktivně

Dovolenou si můžete ozvláštnit celou řadou sportovních, leckdy adrenalinových aktivit, například vodáckým výletem po Vltavě v Českém Krumlově nebo výšlapem na Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou.

Jižní Čechy jsou krajem rybníků, proto by byla škoda nezajít si zde do restaurace na výtečný oběd, nevyzkoušet rybolov nebo se alespoň neprojet pramicí po některém z rybníků.

V průběhu celé sezóny seženete v celých jižních Čechách ubytování za velmi příznivé ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>