Robinsonský turismus v Chorvatsku je alternativou plným plážím

Dá se vůbec v Chorvatsku strávit dovolená v absolutním klidu? V dostatečné vzdálenosti od civilizace, přesto blízko moře a přímo v srdci čarokrásné přírody si lze pronajmout mobilní domy. Chorvatsko robinsonády rozjíždí přímo ve stylu, jaký od názvu očekáváte. Dobrodružná dovolená zcela o samotě, bez rušivých vlivů civilizace, to je pravý odpočinek pro ty, kteří jsou unaveni z celoročního shonu velkoměsta.

Apartmánové vybavení osamocených mobilních domků

Mobilní domky jsou posazeny do lůna divočiny, ale mají vybavení jako apartmány. V tomto směru se cestovní kanceláře a turistické agentury postaraly o novum, Chorvatsko mobilní domky doposud tolik nevyužívalo. Jedná se o typ dovolené, na kterou některé dobrodružné povahy čekaly. Nemusíte se vydávat do jihoamerické džungle či saharské pustiny, abyste zažili něco neobvyklého. Než nastane totální boom této novinky, využijte robinsonského turismu a vychutnejte si jej plnými doušky. Rozdíl mezi mobilními domky a robinsonádami je v poloze a ve vybavení, kdy domky jsou postaveny a vybaveny na bázi apartmánů, kdežto robinsonády jsou chaty v dřevěném provedení, nebo v kombinaci kamene a dřeva.

Robinsonem na jednom z chorvatských ostrovů snadno a rychle

Výběr lokality Chorvatsko – mobilní domy je více než pestrý. Záleží jen na vás, které pobřeží si zvolíte a jaký domek se nakonec stane vaším dočasným útočištěm před stresem, shonem a smogem. Severní, střední a jižní Dalmácie, stejně jako Istrie a Kvarner jsou regiony s mnoha destinacemi, kde stojí osamocené mobilní domky. Vzdálené chaty – robinsonády – naleznete na ostrovech severní a střední Dalmácie. Ostrovy Pag, Pašman, Brač, Hvar, Vis a další, zde všude se můžete cítit jako skuteční Robinsoni zapomenutí na pustém ostrově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>