S jakým kolem procestujete českou krajinu?

Zimní období se s námi již pomalu loučí a velmi brzy jej nahradí mnohem teplejší jarní dny. Přesně v této chvíli milovníci cyklistiky začínají připravovat své prostředky na dlouhou a příjemnou sezonu, případně shánějí nové a spolehlivé typy. S jakou volbou nešlápnete vedle?

Terén, či silnice?

Vybíráte-li si jízdní kola, je nutné vzít v potaz nejen svůj osobitý styl, ale také podobu cest, po kterých se chystáte prohánět. Někdo si totiž užívá zpevněné cesty, jiný ocení náročný horský terén, zatímco mnoho lidí shání spíše kompromis mezi těmito dvěma možnostmi. Nikdy však nečekejte stoprocentně univerzální bicykl, jenž by exceloval ve všech oblastech.

Jestli preferujete opravdu náročné trasy plné kopců a dalších překážek, nesmí vaší pozornosti ujít vyhlášená kola Cannondale Scalpel. Ta vsází na velmi nízkou hmotnost, speciální systém odpružení a celou řadu moderních technologií, díky nimž získáte bezkonkurenční ovladatelnost i v nejtěžších podmínkách.

Každodenní použití

Zajímavou volbou jsou i kola GT, jež se hodí do parku, méně náročného terénu, hravě zvládnou kratší výlet s přáteli či třeba každodenní dojíždění do práce. Za cenu nepřesahující dvacet tisíc korun dostanete spolehlivý prostředek, který postačí rekreačním jezdcům.

Před samotnou koupí se vám určitě budou hodit podrobnější informace ohledně jednotlivých možností, přičemž není na škodu ani osobní seznámení se s daným typem. S oběma kritérii vám pomohou profesionálové ze známého obchodu Ramala. Ti provozují nejen přehledný e-shop, nýbrž i sedm kamenných poboček v České republice.

Hlavně příliš neváhejte, abyste si mohli užít některou z mnoha tuzemských cyklostezek co nejdříve. Několik pěkných tras naleznete pod vloženým odkazem, takže si stačí zvolit tu nejbližší a vyrazit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>