Stegersbach: Dovolená značka pejsci vítáni

Lidí, kteří mají čtyřnohého miláčka, přibývá, a to i v České republice. O dovolené pak řada z nás řeší – kam ho dát, aby mu bylo dobře a nikoho neobtěžoval. Ideální je vzít ho na dovolenou s sebou a vychutnat si ji spolu. Ano, věřte už i taková místa jsou! Například v rakouském Stegersbachu je hotel, kde budou vašeho zvířecího přítele doslova rozmazlovat…

 „Pes ve čtyřhvězdičkovém hotelu? Ale jistě! Jakýkoli, kdykoli. Není důvod vzdát se krásné dovolené jen proto, že nemáte s kým svého pejska nechat,“ říká Johann Haberl, majitel hotelu Larimar ve Stegersbachu . Majitelé psů tady mají vyhrazené spodní patro a všechny pokoje mají dokonce oplocenou předzahrádku. Stačí tak otevřít dveře a pejsek se může jít venčit sám. Spát pak může tak, jak je zvyklý. V pelechu, na sedačce nebo s majitelem v posteli. „Zakazovat tyhle věci je nesmysl. Psi u nás mají špičkový servis. Hned u venkovních dveří je umístěna koupelna s umývadlem pro malé rasy a sprchy pro velká plemena. A aby psům – nebo snad majitelům – nebylo líto, že psi nesmějí do wellness areálu, mají blízko hotelu vlastní psí bazén. Miska a granule na pokoji jsou samozřejmostí,“ upřesňuje Johann Haberl.

Dog sitting

Vrcholem péče o pejsky v Larimaru je tzv. dog sitting. Chcete-li, můžete pejska svěřit zkušené chůvě, která ho pohlídá, nakrmí, vyvenčí…, zkrátka postará se, aby nebyl smutný, zatímco vy budete hrát golf na jednom ze tří zdejších krásných hřišť. Díky tomuhle všemu nebude pes na překážku vám, ale ani ostatním hostům.

Co ještě dělat ve Stegersbachu

Stegersbach leží v rakouském Jižním Burgenlandu. Energii můžete načerpat při procházkách mírně kopcovou krajinou porostlou lesy a vinicemi s lahodným vínem, ve špičkových termálních lázních, při golfu nebo cyklistice. V Larimaru si můžete dopřát unikátní šaolinské masáže v podání mistrů ze známého čínského kláštera. Pokud chcete najít šaolinský klid, můžete se s mnichy vydat na krásnou louku kolem rybníka a zacvičit si Taiji, lekce Qi Gongu, Kung Fu či na speciální terapeutické masáže zvané Tuina.

Allegria Resort – zde se rodiny učí spolu odpočívat

V čem je hotel Allegria jiný: „Rodinná dovolená má být o společně stráveném čase celé rodiny, proto se zde děti nehlídají, zato jsme vytvořili neuvěřitelný mix zábavy a odpočinku pro všechny“, vysvětluje filozofii hotelu ředitel hotelu sympatický Slovák Jaro Rataj.

Vyřádit se děti mohou v teplých bazénech o různé hloubce (v resortu je jich 14), na skluzavkách, tobogánech, ale nechybí ani brouzdaliště pro nejmenší nebo pořádné vlnobití. Venku jsou nafukovací hrady, dětské hřiště, lezecké stěny, půjčují tu kola i s cyklosedačkami a večer se promítají dětská kina. Teenageři mají vlastní prostor s kulečníkem a digitálními hrami. A dospělí, chtějí-li mít klid, uchýlí se do lázní Allegria Yin Yang Spa, kam děti nesmějí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>