Už jste zkusili žít v zahraničí?

Máte pravdu, je to dnes tolik omýlané téma, až se některým z vás jistě zvedá žaludek pokaždé, když někdo řekne, že by rád odjel na čas do zahraničí. Přinejlepším do Anglie, o té se mluví snad vůbec nejčastěji. Tak není se čemu divit, lidé se chtějí naučit plynně světový jazyk, angličtinu, hned z několika velmi pochopitelných důvodů.

architecture-2715_640Ono se o tom nemluví ale jen tak nadarmo. Odjet a pobývat po určitý čas v zahraničí je ohromně transformujícím zážitkem. Je jedna věc, když se odstěhujete od rodiny a musíte vůbec poprvé stát na svých vlastních nohách. Druhá věc ovšem je přemístit se do země, kde nikomu nerozumíte, nevíte, jak věci chodí, jak funguje systém a podobně. To je i jeden z důvodů, proč to jen tak někdo neudělá. Je to jako skočit do tmy. Chce to odvahu. Nicméně ten zážitek za to stojí.

Do začátku si můžete věci značně ulehčit. Některé agentury vám pomohou získat ubytování v Anglii či Londýně za velmi nízké ceny oproti tamním standardům. Chcete-li ještě studovat, pak pomohou i s tímto. A chcete-li spíše pracovat, tak to agentury také zařizují. Počáteční obtíže jsou tedy mimo hru a můžete se tak rovnou věnovat poznávání nové kultury a lidí. Jeden známý cestovatel, který žije střídavě v mnoha zemích, řekl, že žít v cizí zemi je jeden z nejúžasnějších kroků, které můžete ve svém životě vůbec podniknout. A nesporně má pravdu. Co vy, budete mít odvahu?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>