Dva tipy na místa, kde si můžete zalyžovat kousek od hranic

Máte rádi lyžování, ale nechcete se trmácet do Alp či Tater, případně máte chuť na jednodenní nebo dvoudenní lyžování? Vyrazte do hor na hranice!

Lyžařská střediska na hranicích České republiky bývají opomíjená, protože je zastiňují například Alpy. Vyrazit do některého z nich však může být nejen levnější, ale časově méně náročnější a lyžování si užijete úplně stejně.

Hochficht

Česky Smrčina, je areál přibližně dvaceti kilometrů sjezdovek, který se schovává jen kousek od hranic s Rakouskem. Jedná se o jedno z nejlepších malých středisek v blízkosti české kotliny, navíc jsou sjezdovky dobře upravované, lanovky moderní a restaurace i ubytování nabízí nejvyšší kvalitu.

 

Tento areál disponuje především modrými a červenými sjezdovkami, které by však mohly zaujmout i náročnější lyžaře. Místo je vhodné pro rodiny s dětmi nebo pro začínající lyžaře.

Vrátna dolina

Jednou z nejkrásnějších krajin Slovenska je Vrátna dolina v severní části Malé Fatry. Boduje proslulými scenériemi, kterým vévodí ikonická hora Velký Rozsutec, a Slováci ji považují za klasiku.

Do přírodního, ze všech stran uzavřeného amfiteátru stéká množství sjezdovek, na kterých je znát, že na rozdíl od českých mírných vrchovin se zde jedná o mladé, strmé hory. Sjezdové tratě tvoří dohromady asi čtrnáct kilometrů, mají však značné převýšení.

Nejdostupnější je areál pro Moravany – obyvatele Zlínského kraje a Ostravska -, kteří zde tráví často celé víkendy. Velká část sjezdovek je označena červenou barvou, na své si zde přijdou ale i milovníci černých sjezdovek nebo ti, kteří vyhledávají freeride.

Mnoho středisek se samozřejmě nachází také na hranicích s Polskem a Německem. Výběr je velmi pestrý, vyrazit můžete s rodinou třeba jen na víkend. Na těchto místech je také vysoká pravděpodobnost, že se domluvíte česky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>