Airbnb – nový způsob cestování

Kdo někdy plánoval dovolenou, jistě ví, jak stěžejní jsou pro její zdárný, průběh, především ubytování, zkušenosti ostatních cestovatelů. Ty vám však nenabídne žádný průvodce ani mapa, je to zkrátka a dobře jen na vás. To je také důvod, proč někteří lidé raději tuto „nepsanou povinnost“ přehlížejí a vyrážejí na vlastní pěst, načež jsou nuceni prožít hořké zklamání.

Ale teď mluvíme spíše o tradičním ubytování, jako jsou hotely a penziony. Věděli jste však, že existuje i řada jiných možností? Svou dovolenou totiž můžete strávit i tam, kde by vás to ani ve snu nenapadlo. Za tímto účelem vznikl v prosluněné Kalifornii před šesti lety unikátní internetový projekt, který na jednom místě spojuje zkušenosti s ubytováním od amatérských i profesionálních cestovatelů z celého světa, který se skrývá pod slovem airbnb.com. Umožňuje díky tomu poznat místa, která za vás již prozkoumali jiní a na základě jejich recenzí se rozhodnout, zda ho poctíte i svou vlastní návštěvou.

Ale platí to především naopak: máte-li jakékoli nevyužívané prostory, co takhle je nabídnout k obývání občasným poutníkům? Za předem určenou cenu můžete v takovém místě přijímat návštěvy z celého světa, které o něm pak napíšou recenzi a umístí ji na web airbnb. Udělalo to tak již více než patnáct milionů uživatelů, kteří navštívili přes třicet tisíc destinací na pěti kontinentech. To už by šlo si vybrat, ne?

Na tomto jedinečném webu lze najít celou řadu specifických a netradičních domovů, jako jsou kempinky, maringotky, ale i pečlivě a podomácky vyzdobené nepoužívané místnosti pro hosty. Máte-li nějaká kritéria, můžete své vysněné ubytování přímo vyhledat, specifikujete-li počet hostů a konkrétní typ pokoje (celé místo, sdílená místnost nebo sdílený pokoj). V úvahu jsou brány též finanční nároky, takže při pátrání po cílové destinaci lze nastavit cenové rozpětí.

Výčet rozmanitých typů bydlení, kde můžete strávit svou dovolenou, by byl nekonečný. Lidské fantazii se totiž meze nekladou, takže prostřednictvím nabídek na airbnb se seznámíte stejně tak se soukromými studii v Maroku jako s maringotkou na brazilské pláži či rodinným domkem na Francouzské riviéře. Prostřednictvím desítek komentářů máte možnost ihned zjistit, jaké zkušenosti mají s místem ostatní a okamžitě rezervovat, jestli vás zaujalo.

 

One thought on “Airbnb – nový způsob cestování

  1. Díky za článek. Přes Airbnb je skvělé cestovat a doporučuji to všem – je to jiné než spát v hotelech. Více osobní přístup, zájem, proaktivita a chuť mít ve výsledku spokojeného zákazníka. Protože ten vás zpětně hodnotí a doporučuje dále! Užijte si cestování! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>