Baleáry, proč se na něj vydat?

Lákají vás Baleárské ostrovy, ale nevíte, jestli je to to pravé místo právě pro vaši dovolenou? V našem článku si představíme, proč se na Baleáry vydat a co všechno můžete vidět. Pojďme na to!

Baleárské ostrovy jsou souostrovím v západní části Středozemního moře. Jedná o ostrovy složené ze dvou skupin. Jedná se o vlastní Baleáry, mezi které se řadí ostrovy Mallorca, Menorca a několik menších ostrovů, a Pytyuské ostrovy, které zahrnují Ibizu a několik dalších ostrovů a ostrůvku. Pojďme si nyní jednotlivé ostrovy krátce představit.

Mallorca

Mallorca je v posledních letech mezi turisty opravdu oblíbeným letoviskem. Její rozloha je přes 3 600 km2 (jedná se tak o největší ostrov Španělska) a žije zde přes 860 tisíc obyvatel. Největším a také hlavním městem je Palma de Mallorca a má opravdu co nabídnout. Nachází se zde katedrála La Seu neboli Katedrála světla, gotický hrad, který sloužil až do 20. století jako vězení, nebo základy baptisteria. Dále jsou zde arabské lázně či kartuziánský klášter Valldemosa.

Prosluněné uličky na Mallorce.

Prosluněné uličky na Mallorce.

Milovníkům kostelů doporučujeme navštívit město Andratx. Oblíbené je i město Deia se strmými uličkami. Na své si zde přijdou i sportovci! Pohoří Tramuntana totiž nabízí ideální podmínky pro horolezení a nádherné vyhlídky do krajiny.

Menorca

Menorca je ostrov o rozloze, oproti Mallorce pouhých, 668 km2. Hlavním městem je Mahon s krásným historickým centrem. Ostrov je jinak známý díky tradičnímu sýru, který zde turisté hojně ochutnávají.

Posledním ostrovem z vlastních Baleár je Cabrera. Jedná se o neobydlený ostrůvek, který je zároveň národním parkem, a to od roku 1991. Zajímavostí může být, že během Napoleonských válek sloužil ostrov jako domov pro francouzské zajatce.

Jeden z místních kostelů.

Jeden z místních kostelů.

Ibiza

Pokud vás předchozí ostrovy moc neoslovily, sázíme na Ibizu! Jedná se totiž o významné středisko turistického ruchu. Probíhá zde například mnoho festivalů elektronické hudby, konají se zde snad nekončící hudební vystoupení a plážové party. A nepohrdnete jistě ani památkami například ve Starém Městě v Eivisse.

Kam se tedy letos vydáte na dovolenou vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>