Eurovíkendy: které dominují roku 2017?

Cestování dnes patří k jednomu z častých relaxačních koníčků, a není se vzhledem k uspěchané době čemu divit. Mnozí využívají nabídky takzvaných eurovíkendů. Co to vlastně obnáší a kam se za jakou cenu můžete podívat?

Eurovíkendy propojují odpočinek s poznáním. Obvykle se vypravíte spolu se zkušeným průvodcem do některé z metropolí Evropy, abyste zde poznali kulturu a vychutnali si atmosféru ciziny. Eurovíkendy patří mezi krátkodobé pobyty, většinou prodloužené víkendy, jejichž prostřednictvím však můžete poznat prakticky celou Evropu. Většinou zahrnuje cena eurovíkendu také stravu, ubytování, vstupy do galerií a muzeí a další výdaje.

Proč zkusit cestování formou eurovíkendů?

Eurovíkendy se těší velké oblibě, protože jako relativně levná forma cestování nenaruší váš rozpočet a zároveň se příliš nekryjí s běžným režimem, cestuje se totiž výhradně o víkendu, případně v pátek.

Eurovíkend je skvělou příležitostí pro partnery, kteří si chtějí užít krátkou dovolenou či romantický prodloužený víkend třeba v Paříži nebo v Římě. Ani starší páry či rodiny s dětmi však nezůstanou zkrátka a z pestré nabídky si budou moct vybrat to pravé.

Kam vyrazit na eurovíkend?

Možností máte celou řadu, obvykle se ale v cestovních kancelářích nabízí tyto destinace: Maďarsko, Německo, Rakousko, Dánsko, Finsko, Švédsko, Lotyšsko, Rusko, Řecko, Turecko, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Francie, Belgie, Velká Británie, Irsko a Nizozemí.

Ceny rostou úměrně podle oblíbenosti destinace a rovněž podle služeb, které si v ceně chcete dopřát. Obvykle však ceny nepřerůstají deset tisíc korun na jednotlivce, někdy je možné uplatnit hromadnou slevu.

Eurovíkendy jsou zajímavou formou cestování, nenáročnou finančně i časově. Jejich prostřednictvím můžete za krátký čas poznávat nové země a nové kultury.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>