5 nejlepších míst na dovolenou v ČR

Hodláte letos v létě zůstat v Česku a poznat krásy zdejších končin? Nebojte se, míst, kam vyrazit, je celá řada. Stačí si vybrat.

  1. Lipno nad Vltavou

Sem můžete vyrazit, pokud se chcete koupat v „českém moři“, pokud se toužíte projet po šumavských cyklostezkách nebo pokud chcete objevit kouzlo jihočeských hradů a zámků, oblast kolem Lipna je naprosto ideální.

Zastoupena je zde především příroda, můžete se projít podél Schwarzenberského kanálu nebo vyrazit na Stezku korunami stromů. Pro milovníky kultury doporučujeme navštívit Český Krumlov, hrad Rožmberk nebo zámek Hluboká a Červená Lhota.

  1. Lednicko-Valtický areál

Vydejte se do Břeclavi, odkud to máte ke všem krásám jižní Moravy coby kamenem dohodil. Odhalte tajemství znojemského podzemí, vydejte se na procházku k Macoše, Punkevním nebo Sloupsko-Šošůvským jeskyním.

Z Břeclavi jezdí vlaky i do Valtic, kde je překrásný zámek, nebo do Hodonína, rodného města Tomáše Garrigua Masaryka.

  1. Máchovo jezero

Vůbec není klišé vypravit se k Velkému rybníku, který měl Karel Hynek Mácha tak v oblibě, že sem zasadil část svého Máje. Užijte si pohodu v borovicových lesích, opalte se a zchlaďte v čistém Mácháči a pokud se chcete vydat na výlet, vyšlapejte na Bezděz nebo se projděte do Starých Splavů či Doks u Máchova jezera.

  1. Orlické hory

Královéhradecký kraj láká jak přírodními, tak kulturně historickými památkami. Podívejte se do Náchoda, Nového Města nad Metují nebo do Babiččina údolí či Dobrušky. Můžete si udělat i levný výlet do Polska.

  1. České Švýcarsko

Zajímavé je vyrazit také do oblasti Hřenska a Tiských stěn, což ocení zvlášť milovníci přírody. Kulturním cílem v této oblasti může být děčínský zámek.

A proč vyrazit na dovolenou po ČR a nejezdit za hranice? Jednak ušetříte, jednak odpadají problémy s jazykovou bariérou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>