Krása zamrzlých Niagar

Niagarské vodopády patří mezi nejznámější přírodní památky, hojně vyhledávané turisty. Napadlo vás podívat se na ně v zimě?

Co byste měli vědět o těchto vodopádech? Na své americké straně se nachází ve státě New York u městečka pojmenovaného příhodně Niagara Falls, v Kanadě spadají do provincie Ontario a leží na území Niagara Falls (místa se často zaměňují). Niagarské vodopády sestávají ze tří sousedních vodopádů. Rozkládají se na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario (obě jezera patří mezi takzvaná Velká kanadská, potažmo americká).


Za vteřinu proteče těmito vodopády přibližně půl milionu litrů vody, ne však, jsou-li zamrzlé.

Niagary na kanadské straně jsou více turisticky navštěvované, leží zde totiž větší část vodopádu zvaného Podkova (Horseshoe Falls) a návštěvníkům jsou k dispozici i dvě vyhlídkové věže – Skylon Tower a Minolta Tower. Právě sem se nejčastěji uchylují turisté z celého světa, kteří přijedou obdivovat tento přírodní zázrak.

V zimě se však teploty v této kanadské oblasti Niagarských vodopádů pohybují kolem mínus třinácti stupňů Celsia, pocitová teplota je však kvůli převládajícímu ledovému vichru mnohem nižší. Díky těmto přírodním okolnostem vodopády v určitých ročních obdobích zamrzají. A byť zima není sezónou s největší turistickou navštěvovaností, zamrzlé Niagary by si milovník zimy a přírody neměl nechat ujít.

 

Díky silným mrazům, které v posledních letech převládají v Severní Americe během zimních měsíců, se už několikrát za sebou stalo, že ohromné Niagarské vodopády, stejně jako plocha Velkých kanadských jezer, zamrzly.

I přes tyto stavy, kdy v některých amerických státech bývají zavřeny školy a další státní instituce, zůstává národní park Niagarských vodopádů otevřený a přístupný turistům. Třeba i vám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>