Je možné vyrazit za teplem už v květnu?

Říkáte si, že by mohlo být fajn jet na krátkou dovolenou už v květnu? Bojíte se, že nebude hezké počasí nebo že neseženete kvalitní a cenově přijatelné ubytování? Pak si přečtěte tento článek!

Máte chuť vydat se za teplem už v květnu, ale váháte? Existuje celá řada možností, které by byla škoda nevyužít! Takže na nic nečekejte, sbalte kufry a odpočiňte si někde v přímořském letovisku. Květnové ceny bývají výhodné.

Začátek turistické sezóny

Pokud chcete cestovat už v květnu, bonus pro vás. Dny sice ještě nejsou tak dlouhé a teploty nemusí stoupat do výšin, při nichž nepotřebujete svetříky a ponožky, ale jednoznačné výhody toto období má.

Můžete se například vydat k moři. V květnových týdnech se začíná příjemně oteplovat, pláže se pozvolna otevírají veřejnosti a hotely opět nabízí ubytování včetně plných penzí či polopenzí. Navíc se nemusíte bát přelidněných pláží či restaurací, hlavní nával turistů zažívají přímořská letoviska většinou až v červnu, červenci, srpnu, září a prosinci (vánoční dovolená u moře je dnes také velmi populární).

Příznivé ceny

Jedním z hlavních argumentů, na který slyší především Češi, je výhodná cena dovolených v květnu a červnu, tedy před tou hlavní sezónou. Hotelové pokoje můžete během května sehnat až o třetinu levněji než uprostřed léta, a to už se vyplatí.

Pokud pro vás finance nehrají takovou roli, jistě na květnové dovolené oceníte větší míru pohodlí. Personál bývá po zimním období odpočatý a plný energie, obsluha hýří vřelostí a ochotou. Také vybavení hotelů se vám bude více zamlouvat, do nové sezóny vstupují apartmány opravené a nově často i nově zařízené.

Kam za teplem v květnu?

Nejoblíbenější destinace jsou Maroko, Turecko, Řecko, Egypt, Rhodos, ale pokud nechcete nikam daleko, vyrazit můžete také do Maďarska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>