Řekněte ANO pěší turistice. I v zimě!

Že se v zimě na pěší výlety nechodí? Ale jděte! Právě zasněžená panoramata patří k těm nejkrásnějším a vyrazit za nimi můžete například do Vysokých Tater na Slovensko!

Ačkoliv je v zimním období část turistických tras ve Vysokých Tatrách z pochopitelných důvodů uzavřena, stále se nabízí mnoho možností, jak, kdy a kam vyrazit na výlet. Stačí, když si jej naplánujete za pěkného zimního počasí a o jedinečný zážitek máte postaráno.

Tatranská magistrála

Začátek trasy výletu si můžete naplánovat ve Starém Smokovci, kde se nachází modernizovaná lanovka mířící na Hrebienok. Přeprava stojí zhruba šest Euro, ušetří vám však námahu z překonávání výškového rozdílu 250 metrů.

Od vrcholu se můžeme vydat po různých turistických trasách. Červená stezka vede přímo ke Skalnatému plesu, ta, která je označena zelenou barvou, vám připraví obdivuhodnou podívanou na vodopády a místo, kde tvoří Studený potok. Právě zde se v zimním období tvoří nádherné, fotogenické ledové záclony.

Lomnická vyhlídka

Neuspokojil vás pohled na vodopády? Vydejte se dál, odbočte na červenou stezku a užijte si pohled z Lomnické vyhlídky. Na odpočívadle vás čeká rozhled, který zahrnuje například Slavkovský štít, Prostredný hrot, který odděluje Malou a Velkou Studenou dolinu či Popradskou kotlinu.

Na trase se můžete zastavit v několika horských chatách, třeba na občerstvení. Mějte na paměti, že jejich velká část je v zimě otevřena pouze o víkendu.

Až na vrchol!

Pořád vám vyhlídka nestačí? Vydejte se až na vrchol Lomnického štítu. Velmi populární je dnes možnost využití zrekonstruované lanovky, která vás nahoru za poplatek zaveze. Doba pobytu zde je sice časově omezena, nezapomenutelný výhled ale stojí za to!

Na pěší výlety můžete vyrážet i v zimě, možností je spousta. Vysoké Tatry patří k nejlepším destinacím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>