5 míst, ze kterých pohled na Alpy bere dech

Také máte na cestování do hor rádi mimo jiné panoramata, která se vám ve výškách nabízejí? Tohle patero nesmíte opomenout!

Hory jsou kouzelné, protože ať už k nim vzhlížíte z bezpečných nížin nebo se kocháte výhledem do dálek a údolíček pod sebou z vrcholu některé z hor, vždycky je to zážitek. Fotografové by mohli vyprávět. Máme pro vás pět tipů na místa, která vám Alpy předvedou v tom nejkrásnějším světle.

1. Garmisch-Partenkirchen

Bavorský lyžařský areál nabízí pět dlouhých, sportovních sjezdů až do údolí. Hlavní vyhlídkovou atrakcí je bezesporu Zugspitze, nejvyšší německá hora. Na její vrchol se můžete dostat hned několika lanovkami, a i když cesta trvá poměrně dlouho, výhled z tří tisíc metrů nad mořem na bezmála pět set alpských vrcholů stojí za to!

2. Heiligenblut

Malebná horská vesnička v Rakousku nabízí pohled na Großglockner ze všech úhlů. Lyžarský areál nadchne hlavně milovníky dlouhých červených sjezdovek. Navíc zde bývá díky odlehlé poloze střediska poměrně klid.

3. Alta Badia

V italských Dolomitech vás výhled z žádného střediska nezklame, ale Alta Badia je lyžařsky asi nejvděčnější s množstvím pohodových sjezdovek, uspořádaných do obrovské a propojené sítě.

4. Jungfrau

Více než dvě stě kilometrů sjezdovek se rozprostírá ve třech areálech švýcarského střediska, které se tak řadí mezi jedno z nejmalebnějších. Vysoké hory krásně kontrastují s mírnou, pahorkatou krajinou. Všechny oblasti navíc propojují horské vlaky, které sice nejsou rychlé, ale zato ohromně romantické.

5. Engadin

Mezi nezapomenutelné vyhlídky této lyžařské oblasti s epicentrem ve Svatém Mořici patří Corvatsch, lanovkou nejvýše dosažitelný bod celé oblasti. Z vyhlídkové terasy máte výhled na Engadin. Dohlédnout můžete ale až na Monte Rose.

 

Alpy však nabízí kvalitní zážitek lyžařům i fotografům, ať už vyrazíte kamkoliv. Nebojte se vyrazit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>