Řecké ostrovy, které rozhodně stojí za návštěvu! II. díl

Chystáte se na cestu po řeckých ostrovech? Pojďme si společně představit další řecké ostrovy, které rozhodně stojí za návštěvu. Jaké jsme vybrali pro druhý díl? Čtěte dále!

4. Lesbos

Ostrov Lesbos leží v severovýchodní části Egejského moře, má rozlohu 1 630 km2 a je třetím největším ostrovem Řecka. Lesbos je proslulý například díky sardelkám a ouzu – anýzovému alkoholickému nápoji. Zajímavostí může být, že se zde narodil obávaný osmanský pirát Barbarossa. Ostrov Lesbos láká například na dvacet milionů let starý zkamenělý prales, římský akvadukt v Morii nebo na větší hrad ve městě Molyvos.

Kamenné domky jsou pro Řecko typické.

Kamenné domky jsou pro Řecko typické.

5. Kós

Ostrov Kós se svou rozlohou 287,2 km2 nepatří zrovna k těm největším, ovšem má co nabídnout. Hlavní a zároveň největší město Kós ukrývá opravdu mnoho památek a zajímavostí. Jedná se například o Asklépion nacházející se zhruba čtyři kilometry od města, Archeologické muzeum, Hassanovu a Defterdarovu mešitu a mnoho dalšího. Ostrov je také místem narození slavného antického lékaře Hippokrata z Kósu, který byl zakladatelem racionálního lékařství.

Kostel ve městě na ostrově Kós.

Kostel ve městě na ostrově Kós.

6. Korfu

Druhý největší ostrov v Jónském moři o rozloze 613,6 km2 s více než 107 tisíci obyvateli. Tak přesně to je ostrov Korfu neboli Kerkyra. Ostrov Korfu je známý zejména díky pěstování oliv a kumquatu (trpasličího pomeranče), ze kterého se dělají nejenom marmelády, ale také stejnojmenný tradiční alkoholický nápoj.

Jedna z pláží na ostrově Korfu.

Jedna z pláží na ostrově Korfu.

Pokud se sem vydáte, zajděte se podívat na mužský klášter v Paleokastrici a navštivte nejenom hlavní město, ale i některá další, jako například přístav Kavos, město Sidari nebo Kassiopi. Milovníci přírody zde naleznou pohoří Pantokrator, které zdobí stejnojmenný nejvyšší vrchol tyčící se ve výšce 906 m.

Řecké ostrovy mají rozhodně co nabídnout a nejedná se pouze o krásné moře a slunečné pláže. A pakliže vám utekl náš první díl, rozhodně si ho nezapomeňte přečíst, vybrali jsme totiž další řecké ostrovy, které stojí za návštěvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>