Život v cizině – kde vám bude nejlépe?

Rozhodli jste se začít žít v cizí zemi? Zdokonalit se v daném jazyce, naučit se určité míře samostatnosti. Získáte nové přátelé, známé, rozšíříte si obzory a načerpáte zkušenosti, které se vám jednou v životě budou hodit. Můžete se po čase vrátit či se vám nová země stane domovem, kde zakotvíte.

Do světa na zkušenou

Když někdo řekne, že jede do světa na zkušenou, pak si představíte obvykle ty klasické a známé země, kam se za prací či za novým životem jezdí. Jde například o klasickou Anglii, Německo, Rakousko, USA, Irsko, Řecko, Španělsko a podobně. V takových zemích najdete spoustu cizinců, kteří zde pracují.

Když vybíráte destinaci, kde zakotvit, řešíte několik věcí. Jak na tom budete finančně, zda je v dané zemi dostatečná možnost uplatnění a to například i ve vašem oboru, jaká je kvalita života v dané zemi, lékařská péče, zda bude možnost si vybudovat kariéru, vytvořit nějaké zázemí, jistotu a stabilitu. Jaké země uspěly? Možná budete překvapeni!

Ekvádor jako země zaslíbená

Ano, přesně tak. Prováděly se průzkumy a z nich vychází nejlépe právě Ekvádor a to zejména díky velmi kladné finanční situaci. Údajně se v této zemi také velmi dobře hledají přátelé, protože jsou zde milí a vstřícní lidé. Drtivá většina cizinců, kteří se zde přistěhovali, se zde cítili po chvíli jako doma a velmi snadno se zde naučili žít.

Kariérní Lucembursko

Na první pohled maličká země je ideálním místem k pracovním příležitostem a možnostem. Cizinci jsou zde často spokojeni se svou prací a kariérou, mají vysoké šance na povýšení, dostane se jim výhodného místa v silné a stabilní společnosti. Většina jedinců se zde snaží rozjet svou kariéru, ale zůstávat zde napořád chce asi každý třetí člověk.

Slunné Mexiko

Asi polovina lidí, kteří se vydají na zkušenou do Mexika, chce zůstat, protože se cítí dobře a jsou spokojeni. Jde o skvělou zemi, co se přátelského prostředí týče, osobní život je zde skvělý. I když Mexiko známe z filmů a seriálů jako nebezpečnou zemi, lidé si tuto zemi pochvalují i díky bezpečnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>