Tenerife: dovolená pro celou rodinu

Jednak je to záruka slunečného teplého počasí, ale je tu i bohatý život na aktivity všeho druhu. Kanárské ostrovy umožňují prožít rodině dovolenou bez stresu v jakoukoliv roční dobu. Tenerife je největší ostrov z Kanárských ostrovů a jak je vidno, je i nejvíce oblíbený. Nabízí totiž pro každého něco – od opalování, oceánu, lázní, cyklistiky až po kulturu.

Výhodou je, že samotný ostrov má dobré silnice a cesta z jednoho konce na druhý, trvá asi jen hodinu. Což je příznivá zpráva zejména pro rodiny s dětmi, které delší cesty snášejí hůře. A pokud jde o čas strávený v letadle, který je cca 4,5 hodiny, volte takové časy, kdy se děti mohou vyspat přes noc nebo brzké ráno a nenaruší jim to spánek přes den. Ta vidina, že si staví z písku hrad je velkou motivací.

Poloha, místní obyvatelé, zábava

Kanárské ostrovy se nacházejí u severozápadního pobřeží Afriky (na úrovni jižního Maroka), což znamená, že zde můžete očekávat teplo, jak v červenci, tak v lednu. Autonomií spadají Španělsku. V zimě se tu pohybuje teplota kolem 22 ° C, to u nás neznáme, že?

Místní obyvatelé jsou velmi příjemní a děti tu vítají s otevřenou náručí. V téměř každém hotelu nebo restauraci najdete něco, s čím si mohou hrát. Luxusní hotely nabízí dobře vybavené pokoje, kde se dá i uvařit. Kuchyňský kout a ložnice jsou většinou dostačujícím komfortem.

Také venkovní prostředí je přizpůsobené dětem, jsou zde bazény, parky, dětská hřiště. Hotely zaměřené na dětské kluby jsou schopny děti zabavit na dlouhou dobu. Mimo to, řada hotelů překvapí i tím, že mají pro děti vše od cestovních postýlek, jídelních židliček, nočníků až po ohřívače lahví. I to je důvod, proč se nebát vyrazit s batoletem.

Nejlepší tipy na výlety a jídlo

Kanárské ostrovy jsou vulkanické ostrovy a na Tenerife se nachází velkolepá hora Teide – nejvyšší bod Španělska s výškou 3 718 m a dřímající sopkou. Národní park s krajinou, která sahá od borovic pokrytých mlhou až po děsivé skalnaté pláně, vytvořené dávnými erupcemi, přiláká pohledy všech. V této rozsáhlé přírodní krajině je spousta procházek, ale lanovka se doporučuje předem rezervovat. Není však vhodná pro děti do tří let kvůli vysoké nadmořské výšce.

Pro malé děti

Pro ty nejmenší se vydejte do centra El Portillo. Podívejte se na nádhernou botanickou zahradu, která má cesty vhodné pro kočárky a krásné původní rostliny, které nikde jinde neuvidíte. Pokud máte starší děti, zvažte prohlídku západu slunce nebo hvězd.

Loro Park v Puerto de la Cruz s původním záměrem sbírky papoušků toho nyní nabízí mnohem více, je totiž domovem vzácných a ohrožených zvířat.

Plavby lodí jsou pro děti vzrušující. Atlantický oceán obklopující pobřeží Tenerife je domovem mořského života pro velryby, delfíny a želvy. Jen některé plavby trvají i tři hodiny, tak je potřeba vybrat úměrně k věku dětí.

Nouze tu není ani o pestré jídlo, zvláště pokud jsou vaše děti vybíravé. Řada supermarketů toho nabízí dost a také můžete navštívit restaurace. Děti milují namáčení chlebu do místních omáček, které tu s hrdostí servírují. Základ mají v paprice, česneku, koriandru či petrželi. Také vlastní luxusní brambory a banány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>