Dovolená v Lokti nad Ohří

Pokud přemýšlíte, na jakém krásném místě letos strávíte svou dovolenou, neváhejte a navštivte město Loket nad Ohří. Je ideálním místem, kde můžete strávit jak poklidnou, tak aktivní dovolenou.Dominantou města Loket je samozřejmě zdejší hrad. Hrad Loket je celoročně přístupný, takže jeho prohlídku můžete absolvovat ať už při vaší letní, nebo zimní dovolené. Tento hrad je obehnán městskými hradbami, jejichž část byla nedávno zrekonstruována. Z dalších historických památek města Loket stojí za návštěvu například Kostel sv. Václava, místní radnice, Sloup Nejsvětější Trojice či Kaple sv. Anny. V obci, zejména pak na hradě Loket, bývá během roku také pořádána celá řada kulturních akcí, jako jsou koncerty, výstavy či divadelních představení.

uvod_pict3_lgKromě kulturních památek se nachází ve městě Loket nad Ohří a jeho blízkém okolí celá řada přírodních atraktivit, ke kterým se je možné dostat buď po některé z cyklostezek nebo pěších stezek.  Nejpopulárnější přírodní památkou jsou bezpochyby skalní útvary zvané Svatošské skály. K nim se dostanete například po cyklostezce, která vede až do Karlových Varů. Svatošské skály jsou však cílem také mnoha pěších turistů i vodáků. S městem Loket nad Ohří sousedí chráněná krajinná oblast Slavkovský les, která je plná minerálních pramenů či sopečných tvarů. Součástí Slavkovského lesu je také Krásenský vrch, na kterém se nachází rozhledna, z které budete mít výhled na Krušné hory s Klínovcem a Blatenským vrchem. Ve městě Loket nad Ohří a jeho blízkém okolí se samozřejmě nachází mnohem více kulturních a přírodních památek, nemusíte se tedy vůbec obávat, že byste se chvíli na vaší dovolené v Lokti nudili.

Pokud hledáte kvalitní a levné ubytování, doporučuje navštívit Penzion Ulrika v samotném centru města.

pict3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>