Jaké české lázně určitě stojí za návštěvu?

Mariánské Lázně, lázně Karlovy Vary, Františkovy Lázně či lázně Luhačovice znají všichni. Co takhle vydat se do nějakých méně známých? V Česku máme více lázeňských středisek, než jste nejspíše věděli. Pojďme se podívat na tři méně známá, kam můžete o letošních prázdninách vyrazit. A nejen o prázdninách. Nikdy není pozdě na prodloužený wellness víkend.

České lázně jsou skutečně rozmanité a své zastoupení mají v evropském i celosvětovém lázeňství. Termálních pramenů na našem území máme dost, opravdu není třeba jezdit na Slovensko či do Maďarska. Z lázeňských pobytů ve wellness hotelích u nás si jistě vyberete.

Tak pojďme už ke konkrétním tipům.

1. Lázně Velichovky

Lázně Velichovky se nachází v náchodském okrese nedaleko Jaroměře. Lázeňství zde funguje od konce 19. století, začaly s ním baronky Berta Bess Chrostin a Gabriela Spens Boden, tehdejší majitelky velichovského panství.

Specializací lázní je rehabilitace pacientů s onemocněními pohybového ústrojí, pacientů před a po operacích kloubů a kostí. Unikátní je zejména zdejší velmi hustá slatina, jež je na území ČR naprosto jedinečná svým složením.

2. Lázně Darkov

Patří k nejstarším jodovým lázním v Evropě, pro léčbu využívají jodobromovou solanku. Lázně Darkov jsou specializovány na kožní, gynekologické nemoci, léčbu oběhového, nervového a pohybového ústrojí. Úspěšně se zde léčí i popáleniny, nicméně samozřejmě se sem můžete vydat na čistě relaxační pobyt.

Zajímavostí je, že tyto lázně jako první v ČR zavedly tzv. překlad z lůžka na lůžko, jenž se využívá po operacích velkých kloubů.

3. Konstantinovy Lázně

Nachází se v Plzeňském kraji, jde o jediné lázně v okolí Plzně. Jsou zaměřené především na choroby kardiovaskulárního systému a pohybového ústrojí. K léčbě využívají minerální uhličité vody, jež zde mají nejvyšší obsah volného oxidu uhličitého v celé ČR.

Konstantinovy Lázně mají také velmi bohatý kulturně společenský život, nudit se tu tedy rozhodně nebudete. Moderní wellness centrum zde bylo otevřeno v roce 2010.

Tak do kterých se vydáte? Velký výběr lázeňských pobytu naleznete na webu Spa.cz, takže si neváhejte prohlédnout i jiná lázeňská města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>