Jaké destinace patří mezi nejlákavější v Řecku?

I když tato země stále prochází vlnou ekonomických problémů, turistického ruchu v nejzajímavějších oblastech se to rozhodně netýká. Jako cestovatelé tak nemusíte mít obavu, že by vaše dovolená v Řecku nesplnila vaše potřeby a očekávání. Proto se společně podíváme na to, jaké destinace patří v této zemi mezi nejlákavější. Chcete-li první ze zajímavých tipů, potom vycestujte na Krétu s Tiptravel. Tento ostrov vás totiž zaujme nejenom zajímavými památkami, ale také velkým množstvím možností, které jsou spojené s takzvaným nočním životem. Stejně tak lze ale najít příjemná romantická zákoutí, kde si užijete dokonalého klidu.

Zkuste i další ostrovy

Kréta rozhodně není jediným ostrovem, který můžete v Řecku navštívit. Pokud se podíváme na ty nejznámější, rozhodně nezklame ani dovolená na ostrově Rhodos. Ten je největším z takzvaných Dodekanéských ostrovů a v minulosti byl výrazně spjatý s řeckou mytologií. Dnes je spjatý hlavně s možností trávit zde dokonalou dovolenou. Celý ostrov je dlouhý 75 kilometrů a tak může každému nabídnout dostatek středisek, ale i příjemných pláží. Navíc je ideálním výchozím bodem pro lodní výlet do sousedního Turecka.

Do jakých dalších řeckých lokalit?

Výše zmíněná místa stále nejsou ta jediná, která se nabízejí. Pokud se podíváme na řecké destinace detailně, potom nesmíte vynechat ani tyto:

  • Chalkidiki
  • Korfu
  • Lefkada
  • Zakynthos

Samozřejmě všechna tato místa lákají nejenom na zajímavé antické, ale také na mnoho přírodních zajímavostí. Pokud si plánujete vychutnat i je, pamatujte na to, že byste měli mít i správnou výbavu. Dalekohledy Vám přiblíží vzdálená místa a tak jsou ideální volbou, co si s sebou vzít. A to ať už plánujete vyrazit do této země vlastním autem, autobusem, nebo letadlem. Všechny varianty jsou možné a v rámci současných cestovních kanceláří samozřejmě také nabízené.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>