Na Vysočinu za historií i sportem

Když se řekne Vysočina, možná si vybavíte Telč s jejím překrásným náměstím. Nebo Jihlavu s jejími hradbami. Případně Žďár nad Sázavou s krásným kostelem na Zelené hoře. Sportovněji zaměření zase Nové Město na Moravě a místní biatlonovou arénu. My vás ale tentokrát vezmeme ještě někam jinam.

Zaměříme se na severní část Vysočiny, která téměř hraničí s Pardubickým krajem, protože i tady je co zažít!

Chaloupky jako malované na Blatinách

Pokud jste milovníci staré architektury a milujete osamělé vesničky, určitě se vydejte na dovolenou do CHKO Žďárské vrchy, konkrétně do okolí Svratky. Najděte si ubytování Svratka a odsud vyjíždějte. Dobré hodnocení má například Hotel Svratka. Projeďte Křižánky, Blatiny, Javorek, Krátkou, s dětmi se zastavte v Pohádkové vesničce v Podlesí. Tady si 100% odpočinete od ruchu velkoměsta, protože život zde se jakoby zastavil. Krásně je tu v létě i v zimě. Na své si přijdou zejména milovníci turistiky, cyklistiky nebo běžeckého lyžování.

Za tvůrcem Broučků do Jimramova

Pamatujete si večerníček Broučci? Toto umělecké dílo je počinem Jana Karafiáta, který se narodil v Jimramově, malém městyse na hranicích Čech a Moravy. Jimramov je sice malá, ale velmi pěkná obec, v okolí najdete dostatek příležitostí k zábavě. Podívejte se na ubytování Jimramov a udělejte si sem výlet. Blízko je to i do města Polička, kde najdete krásné zbytky hradeb a řadu zajímavostí. Jde o domov Bohuslava Martinů.

Do Víru nejen na skály

Relativně kousek od Jimramova, ale tentokrát jižním směrem, se nachází vesnice Vír. Malá a nenápadná, přesto skvostná. Nabízí dvě ferraty, v zimě ledovou stěnu, na níž se leze, budují se tady singletracky na kola a krásná je i procházka u vírské přehrady. Kolem Víru jsou překrásné lesy a nádherná příroda, což je skvělá příležitost pro turistiku. Pokud nenajdete ubytování přímo ve Víru, podívejte se na hotely Bystřice nad Pernštejnem.

Více tipů na výlety a ubytování v dané lokalitě najdete na Hotel.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>