Rodinná dovolená v Jeseníkách a na Dolní Moravě

Prozkoumat naše hory a během dovolené stihnout rovnou dvě či tři známá pohoří. Přesně tohle se vám může podařit, když si naplánujete dovolenou v okolí Hrubého Jeseníku, Králického sněžníku a Rychlebských hor. Tyto tři horské masivy se totiž dotýkají, a tak s trochou štěstí stihnete obejít nejvyšší vrcholy všech z nich.

Asi nejvýhodnější bude prohlédnout si penziony v Jeseníkách a ubytovat se někde kolem Ostružné nebo ve městečku Lipová-lázně, případně v Jeseníku. Nebo si ubytování najděte prostě tam, kde chcete strávit nejvíce času. Pak už jen autem (případně vlakem, autobusem) kousek popojedete, abyste se některý den přiblížili Králickému Sněžníku a jiný zase Rychlebským horám.

Najděte si penzion v lokalitě se spoustou aktivit

Jedete na rodinnou dovolenou s dětmi? Doporučujeme najít si penzion Dolní Morava. Tohle populární středisko vám totiž dá celou řadu možností. Můžete se projít po famózním Sky Bridge 721, podíváte se na vodopády Malé Moravy, zajdete do Stamichmanovy štoly, povozíte se na bobové dráze, zajdete do Mamutíkova vodního parku. Tohle středisko je pro rodino jako dělané.

Dalším dobrým výchozím bodem je penzion Loučná nad Desnou. I v Loučné a přilehlých Koutech to žije. Vyzkoušejte si hrát discgolf, zajděte na expozici do Kouteckého lesa, půjčte si kolo a vydejte se na downhill. Vyjeďte na Dlouhé Stráně a dolů sjeďte 17 km na koloběžce, zahrajte si bowling, zajděte do balanc parku, na rozhlednu na Medvědí hoře.

Dostatek zábavy je i v přilehlých městech – od muzea čarodějnictví v Jeseníku až po ruční papírnu ve Velkých Losinách.

Dobré ubytování je základ

Protože ubytování bude hrát velkou roli v tom, co podniknete a jak se budete cítit, věnujte jeho výběru dostatek času. Podívejte se na penziony na Penzion.cz a vyberte si ten pravý pro vaše potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>