Chystáte se do Egypta? Pak si přečtěte průvodce

Egypt je destinací, která vás přitáhne nejenom svým bezkonkurenčním teplým podnebím, ale také cenově dostupným servisem a nadstandardním zázemím oproti evropským zemím. Není se proto čemu divit, že se stále více lidí chystá do Egypta.

Pakliže o takové letošní dovolené uvažujete, nezapomeňte si prostudovat průvodce po Egyptě, jež vám odpoví na řadu praktických otázek. Ty se mohou týkat nejenom potřebných cestovních dokladů, ale i toho, jak se chovat v zemi, jestli musíte mít nějaká očkování a podobné věci.

Vízum do Egypta je dnes nutností

Při cestě do Egypta myslete na to, že potřebujete mnohem více než jenom cestovní pas s platností alespoň šest měsíců od doby, kdy budete opouštět zemi. Opomínat byste neměli ani na vízum do Egypta, které si lze obstarat dvěma odlišnými způsoby.

  • Na ambasádě v České republice
  • Po příletu na letišti v Egyptě

První zmíněná varianta je samozřejmě delší a finančně nákladnější. Proto většina turistů volí nákup víza až v Egyptě. Tam si budete moci vybrat mezi dvěma platnostmi. To třicetidenní s jedním vstupem do země stojí 25 USD, šesti měsíční s opakovanými vstupu stojí 60 USD.

Víte, co je to Faraonova pomsta?

Egypt je zaručeně zdrojem nezapomenutelných zážitků, které se skrývají nejenom v relaxaci na pláži, ale také při poznávání země, objevování starodávných pamětihodností a třeba při ochutnávání místních specialit. V případě osobní hygieny a stravování buďte dostatečně obezřetní, protože byste mohli snadno chytit bakterie podepisující se na střevních obtížích. Je to Faraonova pomsta, jež potká většinu turistů. Nemusíte se však čehokoliv obávat, protože v tamních lékárnách na to zakoupíte vhodné léky.

Egypt je destinací, kterou si zkrátka užijete plnými doušky. Stačí se jen zběžně připravit na cestu a nic vás už nezastaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>