Dovolená Korsika – užijte si nejkrásnější aktivní dovolenou

Nebaví vás celodenní opalování a polehávání na horkých slunečních plážích? Raději si obujete pevnou obuv a vydáte se poznat okolí? Dovolená Korsika je v tom případě ideální právě pro vás. Krásné hory a množství turistických tras s chodníky, překrásné pláže, koupání v tůních horských řek – to a mnohem více vás čeká na dovolené v Korsice.

Poznejte ráj na zemi zblízka

Korsika je ostrov, který se nachází v západním Středozemním moři a spadá pod správu Francie. Vyznačuje se krásnými bílými plážemi, průzračným a čistým mořem, ale také nedotčenou krajinou s množstvím ledovcových jezer. Některé části ostrova jsou zapsány i na seznamu UNESCO. Turisté z celého světa si ho už oblíbili – teď je řada na vás. Korsice se přezdívá ostrov krásy – a až sem přijedete, hned poznáte proč.

Vydejte se na zájezd plný zážitků i dobrého jídla

Dovolená Korsika je naplánována tak, abyste měli šanci projít a prozkoumat všechny nejkrásnější a nejzajímavější místa toho úchvatného ostrova, na kterém se narodil slavný vojevůdce Napoleon Bonaparte. Pokud si rádi dovolenou užijete se svým všudy a z času, který máte, chcete vyždímat co nejvíce – nenechejte si ujít výšlapy na snadné vrcholy, poznejte nejkrásnější místa Korsiky, můžete se vykoupat a odpočinout na zdejších proslulých plážích anebo okusit koupání trochu jinak v místních sladkých vodách u horských tůní.

Pohodová turistika i s dětmi

Pokud vás lákají zdejší turistické stezky, ale na dovolenou sebou chcete vzít i své děti – nevadí. Jednoduché a nenáročné turistické trasy jsou přizpůsobeny klidnému a pomalému tempu všech nadšených začátečníků i dětí nebo seniorů. Po cestě není problém udělat si přestávku, nabrat síly a během toho si třeba vyfotografovat všechny krásy okolní přírody.

Kromě toho si na dovolené na Korsice užijete i pár labužnických specialit, které vám dodají sílu pro další cestu. Zdejší lahůdkou a pro nás spíše kuriozitou jsou například pokrmy připravované ze zdejších volně žijících ptáků. Ale protože jsme u moře, těšte se také na klasické mořské plody a speciality z ryb.

Užijte si dovolenou se vším všudy – prozkoumejte všechno, co se jenom dá. Odjedete nadšení a plní zážitků, které vám nikdo už nevezme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>