Zajímavá fakta o pizze: Tajemství oblíbeného italského jídla

Pizza je jedním z nejoblíbenějších pokrmů na světě a užívá si obrovské popularity po celém globu. Za tímto ikonickým italským jídlem se skrývá mnoho zajímavých faktů, které přispívají k jeho kouzlu a historii:

  1. Původ v Neapoli: Původ pizza se datuje do Neapole v Itálii, kde se poprvé začala připravovat ve středověku. Původní verze pizzy byla jednoduchá, s pouhým rozinek a rajčaty.

Tip: Pokud máte chuť na lahodné fokáče v Praze, určitě se vydejte na fokáče rozvoz Praha Caruso. Tato pekárna nabízí široký výběr čerstvých a chutných fokáčů, které si můžete vychutnat samy nebo s různými příchutěmi a náplněmi. Objednejte si své oblíbené fokáče a nechte si je přinést až k vám domů!

Pokud hledáte rozvoz těstovin v Letňanech, nemusíte hledat dál. Rozvoz těstovin Letňany vám nabízí možnost objednat si své oblíbené těstoviny přímo do vašeho domova. Vyberte si ze široké nabídky těstovinových pokrmů a nechte si je doručit až k vašim dveřím. Užijte si vynikající italské těstoviny bez námahy!

  1. První pizzerie: První pizzerie na světě, Antica Pizzeria Port’Alba, byla otevřena v Neapoli v roce 1830. Tato historická restaurace je stále v provozu a nabízí tradiční neapolské pizzy.
  2. Margarita pizza: Jedna z nejslavnějších variant pizzy, Margarita, byla pojmenována po italské královně Margheritě Savojské. Připravená s rajčaty, mozzarellou a bazalkou, tato pizza měla symbolizovat italskou vlajku s jejími třemi barvami: červenou, bílou a zelenou.
  3. Svátek pizzy: 9. února je v Itálii oficiálně oslavován Den pizzy. Tento den slouží k oslavě této ikonické gastronomické lahůdky a k propagaci italské kuchyně po celém světě.
  4. Rekordy pizzy: Největší pizza na světě byla připravena v Římě v roce 2012 a měřila neuvěřitelných 1261 metrů délky. Na druhé straně spektra, nejmenší pizza byla upečena pomocí mikroskopického lasera a měla průměr pouhých 3 centimetry.
  5. Popularita po celém světě: Pizza je oblíbená po celém světě a existují nekonečné varianty a interpretace tohoto jídla. Od klasických italských receptů po exotické a neobvyklé kombinace, pizza si získala srdce milionů lidí po celém světě.

Tyto zajímavé fakty o pizze pouze dokazují, že toto jednoduché jídlo má bohatou historii a světovou popularitu, která trvá dodnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>