Tajemná Praha a její okolí

Abyste zažili vzrušení při poznávání nových a tajemných míst, nemusíte létat nikam daleko. Stačí sednout do auta, vlaku či autobusu a vyrazit do matičky Prahy. Naše hlavní město nabízí desítky míst, při jejichž návštěvě pocítíte neuvěřitelně silnou až možná strašidelnou atmosféru. Jaká místa rozhodně musíte navštívit, chcete-li se „bát“? Máme pro vás hned několik tipů…

Místa, která nabízí netradiční zkušenost

V historii byla Praha vždy evropským kulturním centrem. Jak známo, sjížděli se do ní alchymisté z různých koutů světa. Mnoho tajemných míst pochází ze středověku. Na seznam si proto určitě zapište Faustův dům, který se nachází na Karlově náměstí. Podle pověsti zde pobýval Faust, kterého si odnesl čert, ale dále také známý alchymista Edward Kelley. Za dalším tajemným zážitkem můžete vyrazit na Vyšehrad, kde najdete Čertův sloup. Jedná se o 3 kameny s nápisem, který nikdo ještě nerozluštil.

travelspy.cz_hotelbelvedereprague_cz_01

Mezi místa opředená mýty patří i Bruncvíkova socha nacházející se pod Karlovým mostem, ukrývá prý legendární rytířův meč a je označena i za kosmické centrum města. Praha má i řadu děsivějších míst z novodobé historie, mezi ně patří zpustlý hřbitov Bohnické léčebny (více o něm zde). Celou řadu tajemných míst nabízí i okolí Prahy, je to například Noutonický hřbitov, hrad Bečov na Teplou aj.

travelspy.cz_hotelbelvedereprague_cz_02

Jeden den nestačí

Jestliže si chcete tato magická místa prohlédnout, určitě vám nebude stačit jediný den. Máme pro vás proto tip na levné ubytování v Praze. Určitě i vás potěší, že se nachází téměř v centru, takže to budete mít všude blízko. Doporučujeme vám hotel Holešovice, který leží nedaleko Pražského hradu. Nabízí velké, komfortně vybavené pokoje za dobrou cenu. Některé z nich jsou i speciálně uzpůsobené pro handicapované osoby či alergiky. Více se dozvíte na ubytování Praha 7.

travelspy.cz_hotelbelvedereprague_cz_03

V článku byly využity fotografie:
Prague Faust house3“ od Manka na projektu Wikipedie v jazyce čeština. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Hrad Bečov1“ od Original uploader was Jiří Paclík at cs.wikipedia – Originally from cs.wikipedia; description page is/was here.. Licencováno pod Volné dílo via Wikimedia Commons.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>